Dinamo se probudio u nastavku za miran uzvrat!

Dinamo je rutinirano odradio gostovanje kod Saburtala u Tbilisiju te golovima Oršića i Petkovića stekao prednost od 2:0 pred uzvrat u Maksimiru.

Dinamo je u Gruziju otputovao oslabljen jer nije bilo Zagorca, Moharramija, Dilavera, Theophilea, Gvardiola, Andrića, Stojanovića, Olma i Moubandjea, no i bez njih Plavi su kontroliranim nogometom slavili 2:0.

I bez njih je Bjelica na teren poslao jaku momčad, vrlo ofenzivno nastrojenu, no u prvih 45 minuta to nije izgledalo dobro, za razliku od nastavka utakmice.

Dinamo je krenuo vrlo oprezno, te je prepustio inicijativu domaćinu, koji pak nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Plavih, pa u 20-ak minuta nismo vidjeli nijedan jedini udarac. Tek u 22. minuti vidjeli smo prvu intervenciju golmana, i to onu Livakovića nakon udarca Diasamidzea s ruba šesnaesterca, a bio je to lagan zadatak za jedinicu Plavih. Dinamo je prvi put zaprijetio u 24. minuti kada udarac Gojaka s 20-ak metara ide ravno u domaćeg golmana.

U 29. minuti Saburtalo je tražio penal nakon što je jedan njihov igrač pao poslije kontakta s Gojakom, no sudac Petr Ardeleanu samo je pokazao da se igra dalje. Gruzijci su ponovno zaprijetili u 37. minuti kada udarac Altunašvilija iz daljine lako zaustavlja Livaković.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Dinamo je imao u 40. minuti kada je Gavranović napravio slalom kroz obranu domaćina, pa pucao s 12, 13 metara, no u posljednji trenutak to blokira Tera.

U 50. minuti Bjelica je morao zamijeniti ozlijeđenog Pinta Šitumom, a samo minutu kasnije Saburtalo je zaprijetio preko Rolovića čiji udarac glavom Livaković odbija u korner. Dinamo je do vodstva stigao u 67. minuti kada je Hajrović ubacio s desne strane u peterac gdje glavom mrežu domaćina pogađa Oršić.

U 76. minuti dobro se iza obrane domaćina ubacio Oršić na kojeg neoprezno starta Margvelašvili, a sudac Ardeleanu bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator penala bio je Petković za 2:0. U posljednjim sekundama Modri su još jednom zatresli mrežu domaćina preko Kadziora, ali sudac je zbog prekršaja poništio gol.