LP: Šok u Makedoniji, Maltežani u drugom pretkolu

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

U uzvratnim utakmicama prvog pretkola Lige prvaka, najveće iznenađenje dogodilo se u Makedoniji.

Harold Cunningham/Getty Images

Naime, prvak Makedonije Shkendija dočekala je najbolju momčad Estonije FC Kalju s prednošću od 1:0. Očekivalo se kako će potvrditi pobjedu pred svojim navijačima.

Međutim, dogodio se šok već u šestoj minuti kada je Ugge doveo goste u vodstvo. Domaćin je izjednačio preko Ibraimija u 62. minuti, a senzacionalnu pobjedu gostima i prolaz dalje zbog više golova u gostima osigurao je Liliu u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Crvena Zvezda kontrolirala je utakmicu protiv prvaka Litve Suduve, golovima Boakyea i Marina osiguran je miran odlazak na odmor. Međutim, najbolja srpska momčad ponešto si je zakomplicirala situaciju nakon crvenog kartona Gobeljića. Ipak, gosti su u 97. minuti uspjeli tek smanjiti rezultat golom Topčagića. Obzirom da je prva utakmica završila bez golova, Crvena Zvezda prolazi u drugo pretkolo.

Iznenađenjem možemo nazvati i prolaz prvaka Malte, ekipe Vallette protiv Dudelangea iz Luksemburga. Prva utakmica završila je 2:2, a u uzvratu Maltežani su poveli pogotkom Fontanelle. Gosti su uspjeli tek izjednačiti preko Pokara, a domaća momčad prošla je dalje zbog jednog gola više postignutog na gostujućem terenu.

Momčad s Kosova, Feronikeli osigurala je pozitivan rezultat nakon prve utakmice kod najbolje momčadi Walesa, TNS-a (2:2), međutim nisu uspjeli postići pogodak pred svojim navijačima dok su gosti zabili preko Ebbea.

Konačno, Torshavn i Helsinki odigrali su 2:2, dalje prolaze Finci koji su u prvoj utakmici slavili s 3:0.