Šerif protiv ministra – tko su Dinamovi protivnici?

Alex Morton/Getty Images

Predstavljamo moguće Dinamove protivnike u drugom pretkolu Lige prvaka.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Šerif Tiraspol – klub s kojim se Dinamo sastao 2010. a zatim i 2012. i 2013. godine, prvaci su Moldavije protekle četiri sezone, ukupno su naslov najbolje momčadi svoje zemlje osvojili 17 puta od 2000. godine. Dakle, riječ je o apsolutnoj dominaciji, nešto slično Dinamu u Hrvatskoj.

Momčad Šerifa vodi bivši trener Osijeka Zoran Zekić, a u momčadi su i tri Hrvata – vratar Zvonimir Mikulić, desni bek Mateo Sušić (dvojno državljanstvo s BiH) te veznjak Antun Palić. Zekićev klub u velikoj mjeri ovisi o strancima, trenutno ih broji čak 14. No, prema transfermarketu, tržišna vrijednost momčadi je 11 milijuna eura. Najvrjedniji igrači su poljski branič Jaroslaw Jach i bjeloruski veznjak Yuri Kendysh, obojica nose cijenu od 1.1 milijuna eura. Momčad utakmice igra na stadionu koji primi 13 700 gledatelja.

Saburtalo Tbilisi – klub iz glavnog grada protekle je sezone osvojio prvi naslov prvaka države u povijesti. Osnovan je prije točno 20 godina, a klub je 2005. kupila grupacija Iberia Business Group koju vodi Tariel Khechikašvili, aktualni predsjednik koji je obnašao funkciju ministra za sport i mladež u gruzijskoj vladi.

Prosječna starost momčadi je 25 godina, a klub je poznat po svojoj akademiji na kojoj se bazira formiranje momčadi. U ekipi je tek pet stranaca. Tržišna vrijednost momčadi je 5.63 milijuna eura, a najvrjedniji igrač je portugalski Francuz Vagner Gonçalves (23 godine). Klub svoje utakmice igra na stadionu Mikheil Meskhi koji može primiti 24 680 navijača.