Čeferin spustio Englezima pa najavio nove promjene

Alexander Hassenstein/Getty Images

Ovogodišnja finala najvažnijih Uefinih klupskih natjecanja bila su tema ne samo zbog nogometa već i zbog udaljenosti te malog broja ulaznica za navijače klubova koji igraju finale. Predsjednik Uefe Aleksandar Čeferin sada najavljuje da bi se to moglo promijeniti.

Navijači Liverpoola i Tottenhama veoma glasno su se žalili na činjenicu da su dobili ukupno 16.000 ulaznica za stadion koji prima 68.000 navijača. Predsjednik Uefe Aleksandar Čeferin najavio je da bi ubuduće moglo doći do promjena u načinu određivanja domaćina finala Lige prvaka kako bi ovaj problem bar djelomično riješen.

– Moje sadašnje razmišljanje je da bi se finala trebala igrati na većim stadionima čak i ako bi to značilo da bismo igrali samo na četiri ili pet stadiona. Na primjer, za utakmicu u Madridu imali smo 980.000 zahtjeva za ulaznice. Da smo  igrali na Wembleyu, 30.000 ljudi više je moglo gledati utakmicu. Možda bi trebali one najveće i najvažnije događaje održavati samo na najboljim i najvećim stadionima. A to se odnosi i na hotelski smještaj, blizinu putovanja kao i na same stadione – rekao je Čeferin tijekom predavanja koje je držao na Oxfordu.

I uz ovakvu izjavu, Čeferin je čvrsto branio odluku što je  ovogodišnje finale Europske lige odigrano u Bakuu.

– Kada god imamo engleske klubove, oni se uvijek na nešto žale, uvijek su ljuti zbog nečega. Na taj način ne pomažu sami sebi i svojoj popularnosti. Ako me netko pita zašto smo igrali u Bakuu, moj odgovor je – ljudi žive i tamo, znate. Oni su morali gledati utakmicu od 23 sata zbog vremenske razlike pa se tamo nitko nije bunio. Da su dvije tallijanske momčadi igrale finale u Engleskoj, nitko se ne bi bunio. A odluka o mjestu finala donesena je godinu i pol unaprijed. Igralo se na modernom stadionu sa 70.000 mjesta, mislim da u Engleskoj imate samo jedan stadion veći od toga – rekao je Čeferin.

– Trebalo je vidjeti sreću, zadovoljstvo i poniznost tih ljudi što mogu vidjeti svjetske zvijezde koje vole. Naš posao je da unapredimo i razvijemo nogomet svuda ne samo u Engleskoj i Njemačkoj. Imali smo u prošlosti u finalu i Šahtar i Zenit. Što bi bilo da se to ponovilo? Siguran sam da se tada nitko ne bi žalio. Oni bi došli i u London igrati i ne bi postavili nijedno pitanje – zaključio je Čeferin.