Dinamu otvoren put do Lige prvaka ili nam se samo čini?

Champions League 20. svi 201910:13 > 10:23
GNK Dinamo

Kako je jučer praška Slavija osigurala naslov prvaka u domaćem prvenstvu, postalo je jasno kako će izgledati put najboljeg hrvatskog kluba prema elitnom nogometnom natjecanju svijeta...

Zapravo se već jedno dulje vrijeme znala većina klubova koja bi trebala stajati na putu Modrima do skupina Lige prvake, a remijem Slavije protiv Banika uklonjena je i posljednja nedoumica – osvajanjem 5. naslova od osnutka Češke i 18. ukupno, praška momčad postala je posljednji potencijalni protivnik Dinama u zadnjem pretkolu.

Slavija je ove sezone sjajno gurala u Europa ligi, izborila je četvrtfinale natjecanja, no Dinamo je jednu češku momčad već izbacio – Viktoriju u šesnaestini finala EL. Upravo se s Plzenjom Slavija borila za naslov do završnice prvenstva.

Osim Čeha, potencijalni protivnici u četvrtom pretkolu za Dinamo su: Astana, Bate Borisov i – Young Boys. Od potonjih je zagrebački klub u istoj fazi izbačen ove sezone!

No, prije toga momčad koju će, valjda, nastaviti voditi Nenad Bjelica morat će proći dvije faze natjecanja, a već u prvoj (2. pretkolo) ždrijeb bi im mogao podariti vrući krumpir – među ostalima Crvenu Zvezdu. No, velika je vjerojatnost da će Uefa dirigiranjem podskupina ponovno izbjeći mogućnost ovog vrućeg balkanskog okršaja!

Prvi susreti 2. pretkola igra se 23. ili 24. srpnja, a uzvrati sedam dana kasnije.