Tottenham neće pomoći navijačima, Liverpool još šuti

Champions League 16. svi 20199:58 > 10:07
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Navijači Tottenhama i Liverpoola podnijeli su zahtjeve klubovima da im pomognu pri kupovini ulaznica za finale Lige prvaka. Spursi su zahtjev odbili, a Redsi se još uvijek nisu oglasili.

Alex Livesey, Getty Images Sport

Udruženje navijača Tottenhama i navijačka skupina Liverpoola Spirit of Shankly podnijeli su klubovima zajednički zahtjev da dio prihoda koji imaju od Lige prvaka iskoriste da pomognu navijačima u kupovini ulaznica za finale u Madridu. Navijači ne traže besplatne ulaznice, u zahtjevu stoji da navijači traže od kluba da preuzme dio troška koji prelazi cijenu od 100 funti. Navijači Tottenhama dodali su ovome i zahtjev za produženje roka za obnovu godišnjih ulaznica kako bi plaćanje bilo olakšano jer trenutno rok za obnovu godišnje ulaznice ističe dan uoči finala Lige prvaka.

Tottenham je odbio zahtjev da sudjeluje u financiranju ulaznica za finale u Madridu, ali je pristao da pomakne rok za produženje godišnjih ulaznica.

Liverpool se po ovom pitanju nije oglasio, ali nada za navijače Redsa možda i postoji. Liverpool je za utakmicu polufinala s Barcelonom refundirao novac svojim navijačima.

Ulaznica za utakmicu u Barceloni za navijače Liverpoola stajala je 103 funte. Liverpool je pokušao oko toga pregovarati s Barcelonom, ali Katalonci su ostali pri svome. Klub s Anfielda je nakon toga odlučio da istu cijenu naplati navijačima Barcelone za meč na Anfieldu, a od tog novca refundirani su navijači koji su putovali u Španjolsku pa je za njih ulaznica za uzvrat stajala 27 funti manje od određene cijene.

Za finale u Madridu navijači Tottenhama i Liverpoola zajedno će imati na raspolaganju 33.226 ulaznica. Kapacitet stadiona Wanda Metropolitano je 68.000, a Tottenham je dobio 3.000 ulaznica više.

Navijači također apeliraju i na sponzore koji su dobili veliki broj ulaznica da ih vrate kako bi ih što veći broj navijača oba kluba mogao kupiti slobodnoj prodaji.