UEFA prijeti – prvaci Engleske ostaju bez LP?

Michael Regan/Getty Images

Financijski fair play vrlo je kontroverzno pravilo UEFA-e koja se često mora suočavati s optužbama kako ga provodi selektivno.

Catherine Ivill/Getty Images

Istraga protiv Manchester Cityja i njihovih ‘prekršaja’ na tržištu slobodnih igrača traje već neko vrijeme, a čini se kako je UEFA napokon spremna javno iznijeti zaključke.

Čovjek koji vodi istragu, Belgijac Ives Laterne vjeruje kako je dvostruki uzastopni prvak Engleske kriv i predložit će izbacivanje najbogatijeg svjetskog kluba iz Lige prvaka na godinu dana. Informaciju je plasirao New York Times koji se pozvao na izvore unutar UEFA-e.

Jasno jest kako je klub iz Manchestera već spreman na žalbu koju će, kada za to dođe vrijeme predstaviti Sportskom sudu u Švicarskoj.

Manchester City, usprkos dominaciji u engleskom nogometu još uvijek nije osvojio Ligu prvaka, nešto što je najveći cilj arapskih milijardera na čelu kluba.