Zaboravite Ligu prvaka kakvu poznajete

Champions League 10. svi 201915:10 > 15:16
Getty Images

Godinama se već provlači teza kako najbogatiji svjetski nogometni klubovi nisu najzadovoljniji formatom nogometne Lige prvaka. Novinari uglednog New York Timesa tvrde kako je jedan od glavnih planova za restrukturiranje Lige prvaka da se formira poluzatvoreni sistem natjecanja u kojem bi 24 elitne momčadi imale zagarantirano mjesto u Ligi prvaka bez obzira kako se završi sezona.

Dennis Doyle/Getty Images

Četiri momčadi bi u to društvo upale kroz Europsku ligu, dakle polufinalisti tog turnira, dok bi preostala četiri mjesta bila namijenjena ekipama iz kvalifikacija. Klubovi ne bi bili podijeljeni u osam grupa, već u četiri grupe sa po osam ekipa, čime bi se imalo veći broj spektakularnih utakmica i donijelo bi naravno veću zaradu. U nokaut fazu išla bi po četiri najbolja kluba iz svake grupe, a ostali bi razigravali za ostanak. Ispadanja bi bilo, no bilo bi kontroliano. Detalji tek trebaju biti objavljeni.