LP: Za koga Dinamo morao navijati da bi imao lakši put

Harold Cunningham/Getty Images

Dinamo je pobjedom u Koprivnici protiv Slavena (0:1) osigurao jubilarnu 20. titulu od osamostaljenja Hrvatske, a 30. sveukupno. Dinamo će i sljedeće sezone predstavljati Hrvatsku u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Dinamo će kvalifikacije za Ligu prvaka kao i uvijek započeti u drugom pretkolu i u njemu će biti nositelj.

Povezano

Od klubova koji nisu nositelji tu se zasad izdvajaju izraelski Maccabi Tel-Aviv i moldavski Šerif, ali ovakav Dinamo ne bi trebao imati problema protiv njih. Zagrebački plavi će izbjeći Crvenu zvezdu, ali i Maribor.

U trećem pretkolu Dinamo će ponovno biti nositelj, ali suparnici su znatno jači jer će dotad u ovom dijelu kvalifikacija za prvake ostati samo 12 klubova. Tako bi Dinamu prijetili upravo Zvezda i Maribor te Qarabag, PAOK, BATE i APOEL.

DINAMO MORA NAVIJATI PROTIV NEDAVNOG PROTIVNIKA

Trenutno je Dinamo nositelj i u posljednjem pretkolu (plasman u ovo pretkolo vodi izravno u grupnu fazu Europa lige), a da tako ostane, hrvatski prvak mora navijati za Slaviju iz Praga. Ako Slavia bude prvak, a ne Viktoria Plzen, onda će Dinamo biti nositelj kroz cijele kvalifikacije.

U tom slučaju Dinamo bi za prolazak u grupu fazu te za okršaj s velikanima i novu zaradu milijuna mogao igrati protiv Young Boysa (upravo je od njih ispao prošle sezone), Astane, Ludogoretsa i Slavije. Izbjegao bi nizozemskog prvaka (Ajax/PSV) te Kopenhagen i Celtic.