Milijarda i 660 milijuna eura za samo četiri trofeja!

Champions League 18. tra 201913:54 > 13:59
Laurence Griffiths/Getty Images

Još jedna sezona će proći kako vlasnik Manchester Cityja neće dočekati toliko željenu Ligu prvaka!

Šeik Mansour bin Zayed Al Nahyan preuzeo je Manchester City 2008. godine od Tajlanđanina Thaksina Shinawater za 220 milijuna eura, da bi godinu kasnije kupio i posljednjih devet posto dionica kluba te postao stopostotni vlasnik kluba.

Krenula su velika ulaganja u klub, već u prvoj sezoni uložio je 300 milijuna eura. Prvi trofej stigao je 2011. kada su osvojili FA kup. Nakon toga uzeli su još tri prvenstva, četiri Liga kupa, te dva Community Shielda.

Za tih deset trofeja, od kojih za četiri možemo reći da su velika utrošili su nevjerojatnih milijardu i 660 milijuna eura.

Nisu dosanjali Ligu prvaka, zbog čega su i doveli Pepa Guardiolu, koliko god Španjolac to negirao. Guardiola, kao ni njegovi vlasnici, nije štedio, kao trener Cityja potrošio je 608 milijuna eura, no nije uspio.

Ostanu li i bez Premier lige, nema sumnje da će na Etihadu to biti još jedna sezona za zaborav…

Što nosi budućnost? Gledaju posljednje godine, novo suludo trošenje, iako im je Ruud Gullit lijepo poručio:

– Ne možete kupiti momčad koja će tek tako osvojiti Ligu prvaka.