17.04.2019 | 08.48 > 08:56

Raketi dokaz ne pomaže: Zašto je sudac mijenjao odluku?

Katalonci su već u 11. minuti tražili penal nakon prekršaja Freda na Rakitiću. Sudac Felix Brych je prvo pokazao na bijelu točku pa promijenio mišljenje.

Barcelona se bez većih problema obračunala s Manchester Unitedom, te je nakon 1:0 na Old Traffordu, prolaz dalje potvrdila slavljem 3:0 na Nou Campu.

Messi je pogađao u 16. i 20. minuti, dok je pobjedu potvrdio Coutinho u 61. minuti. Već u 11. minuti vidjeli smo spornu situaciju gdje je Fred u šesnaestercu srušio Ivana Rakitića, da bi sudac Felix Brych prvo dosudio penal, a nakon pregleda VAR-a poništio svoju odluku.

Nije pomoglo ni to što je Rakitić spustio štucnu i sucu pokazao otisak čepova s Fredove kopačke.

- Mislim da je tu došlo do kontakta i da je to penal - jasan je bivši španjolski sudac Andujar Oliver.