Messi prošao, Ronaldo ne! Ajax šokirao i Juventus

Champions League 16. tra 201919:34 > 19:43
Stuart Franklin/Getty Images

Senzacionali Ajaxovi klinci prezentirali su još jedna sat nogometa. Čudesnog, šarmantnog i neodoljivog

Čudesno, veličanstveno, nezaboravo. Tako je izgledala pobjeda Ajaxa protiv Juventusa 2:1 u Torinu. Nizozemci su nakon Reala izbacili i Juventus i igrat protiv pobjednika iz dvoboja Manchester City i Tottenham.

Nogometaši Juventusa su agresivno o odlučno krenuli u dvoboj, primoravši Ajax na početnu defanzivu. Na samom početku dvoboja Erik ten Hag je bio primoran na početku napraviti zamjenu. Noussair Mazraoui je morao zbog ozljede napustiti u igru, ušao je Daley Sinkgraven.

Gety Images

Najveću prigodu u Torinu u ovom djelu utakmice imao je Ajax. Matthis de Beek je imao odličnu priliku, našao se pet metara od gola, zapucao, no itekako je uprskao situaciju… Loptu je poslao – na tribine!  I u trenucima kada su bili bolji, Nizozemci su primili gol. Loptu je iz kuta ubacio Pjanić, najbolje je reagirao Cristiano Ronaldo i zabio za 1:0. Clément Turpin, sudac utakmice tražio je da pregleda situaciiju. VAR je pokazao da su se sudarila dva igrača Ajaxa i samo je potvrdio gol.

Ajax se vrlo brzo vratio. Dušan Tadić je uputio udarac sa 25 metara, loptu je odbio netko od igrača Juventusa, Matthis der Beek je bio pribran i loptu lagano plasirao u mrežu iza Szczesnyja – za 1:1! Još jednom je Turpin provjeravao u VAR sobi je li bilo zaleđa Beeka, no potvrdio da da je gol.

Trener Juventusa Allegri je napravio prvu izmjenu, Dybala je sjeo na klupu, a u igri je sada Moise Kean! Kakavu su prigodu propustili ‘kopljanici’. Nakon haklerske akcije Zyech je izbio sam, pucao, ali bila je to velika obrana Poljaka Szczesnyja. Ajaxov ples u Turinu je nešto što može zadovoljiti i najprobirljivije nogometne gurmane. Nakon godina u kojima je dominirala Barcelona sa svojom tika-takom, danas Ajax. Pjanić je 62. minuti spasio čisti gol ispred Zyceha. Što su se promašili nogometaši Ajaxa. A onda je stigla nagrada. Silno talentirani De Ligt je nakon ubačene lopte iz kornera Lasse Schone zakucao loptu za – 1:2! U najmanju ruku zasluženo. Neres je pak imo još jednu veliku priliku za Ajax, ali nije zabio. Juventus je u tom trenutku morao zabiti dva pogotka. Ajax je imao veliku šansu, nakon gledanja VAR-a opravdano je poništen gol zbog zaleđa.

Messi ponovno piše povijest

Manchester United je u prvom napadu priprijetio! Paul Pogba poslao je sjajnu loptu Marcusu Rashfordu koji se sjurio prema golu Barcelone i tukao iskosa s lijeve strane. Ter Stegen je to dirao, ali je lopta odsjela na vratnici. Da Englezi misle jako ozbiljno pokazali su 6. minuti. Lijepo su razigrali katalonsku obranu Martial, Lingard i Rashford. Rashford i Lingard su odigrali dupli pas, ušli u završnicu kacije i duarac je završio u bloku.  U 10. minuti je Fred srušio Rakitića, a Felix Brych dosudio kazneni udarac. Felix Brych je konzultirao VAR i promijenio odluku – nema penala za Barcelonu!

No, vrlo brzo je lopta ipak završila u mreži Manchester United. Lionel Messi pogodio prekrasno s ruba kaznenog prostora za vodstvo Barcelone na Camp Nouu. No, nije se odlučio time zadovoljiti, već u jednom od sljedećih napada ponovno postigao pogodak. U 20. minuti je Messi pucao, lopta je prošla kroz ruke De Gei. Veliki poklon španjolskog golmana za 2:0!

Lionel Messi je u 35. minuti večeras pucao izravno iz slobodnjaka s preko 40 metara, ali nije uspio pogoditi okvir vrata i uhvatiti De Geu nespremnog i drugi put večeras. Barca je na poluvrijeme otišla s velikom prednošću, ukupno nakon tri poluvremena imali su 3:0.

Barcelona je bolje otvorila nastavak. Već dvije šanse imali su Katalonci, preko Suareza i Messija, ali je De Gea ostao siguran u obje situacije.Barcelona je samo potvrdila put u polufinale. Brazilac Coutinho je zabio sjajan gol sa 25 metara. Barcelona je ponovno u polufinalu, a igrat će s boljim iz dvoboja Porta i Liverpoola.