LP: Barca do minimalne pobjede, Juve i Ajax remizirali

David Ramos/Getty Images

U prvim utakmicama četvrtfinala odigranim u srijedu, Barcelona je slavila na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda rezultatom 0:1, dok su Ajax i Juventus podijelili bodove na Amsterdam Areni odigravši 1:1.

Alex Caparros Getty Images Sport

MANCHESTER UNITED – BARCELONA 0:1

Utakmice je počela u jakom ritmu, a iz prve prilike u dvoboju Barcelona je povela. Igrala se 13. minuta kada je Lionel Messi primio pas u kaznenom prostoru i sjajno proigrao Luisa Suareza, a ovaj potonji je glavom pucao, a lopta se od Luka Shawa odbila u gol. Nakon pola sata igre jedna sumnjiva situacija, Scott Mctominay je srušen u kaznenom prostoru nakon kontakta s Gerardom Piquem, ali sudac nije pokazao na bijelu točku. U 36. minuti velika prilika za goste, Suarez je dodao do Philippea Coutinha, a udarac Brazilca sjajno zaustavlja David de Gea. Samo četiri minute kasnije velika prilika za “Crvene vragove”, Marcus Rashford je poslao sjajnu loptu u kazneni prostor, ali je glavom iz sjajne situacije loše pucao Diogo Dalot.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su nogometaši Uniteda, a iz izgledne situacije je loše pucao Rashford. Nakon te situacije vidjeli smo dva dobra pokušaja Barcelone preko Suareza i Jordija Albe, ali nisu uspjeli pogoditi. U nastavku se igralo čvrsto, bez prevelikog rizika s jedne i s druge strane. Sljedeći opasniji pokušaj vidjeli smo tek u 83. minuti kada je Messi pucao iz slobodnjaka, a De Gea to obranio.

Do kraja utakmice Barca je čuvala loptu i mirno privela susret kraju (0:1).

Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za katalonski klub.

Tullio M. Puglia/Getty Images

AJAX – JUVENTUS 1:1

Torinska momčad je ušla bolje u utakmicu, već u 2. minuti je zaprijetio Federico Bernardeschi, ali njegov udarac je otišao malo iznad gola. Prvu veću priliku za domaćine vidjeli smo u 18. minuti, kada je udarac Hakima Ziyecha sjajno obranio Wojciech Szczesny. Još jedna obečavajuća situacija za domaćine bila je samo sedam minuta poslije, Donny van de Beek je pucao pored gola. Sljedeću veliku priliku imali su gosti, a ponovno je u velikoj prilici neprecizan bio Bernardeschi. I onda u posljednjim trenucima prvog poluvremena Juventus dolazi u vodstvo, a strijelac je tko drugi nego Cristiano Ronaldo. Cancelo je proigrao Portugalca, koji je preciznim udarcem savladao Onanu.

Drugo poluvreme je započelo kao iz snova za domaćine, odmah u prvoj minuti Ajax dolazi do izjednačenja. David Neres je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora pored nemoćnog vratara Juventusa. Nakon tog pogotka Ajax je zagospodario teren, a još jedan pogodak Neresa je poništen zbog zaleđa. U 81. minuti smo vidjeli sljedeću veliku priliku, udarac Jurgena Ekkelenkampa je obranio sjajni Szczesny. Najveću priliku u nastavku za goste imao je Douglas Costa, a gosti su imali puno sreće jer je njegov udarac pogodio vratnicu. U završnici utakmice “Kopljanici” su pokušavali doći do pogotka, ali “Stara dama” je izdržala i završilo je neriješenim rezultatom (1:1).

Mario Mandžukić je igrao do 60. minute za Juventus.