United sanja argentinskog čarobnjaka i hladnu osvetu

Champions League 10. tra 201910:27 > 10:53
Loris Roselli/NurPhoto via Getty Images

Jedan od najzanimljivijih dvoboja četvrtfinala Lige prvaka igra se večeras na stadionu Old Trafford, a sastaju se dva velikana europskog nogometa Manchester United i Barcelona.

Alex Caparros/Getty Images

Posljednja dva susreta Manchester Uniteda i Barcelone u Ligi prvaka su bila dva finala, a u obje utakmice je slavio katalonski klub.

Prvo finale odigrano je 2009. godine, a tada je Barcelona slavila rezultatom 2:0, pogocima Samuela Eto‘a i Lionela Messija. U tom dvoboju je Messi postigao jedan od rijetkih pogodaka glavom i riješio pitanje pobjednika u 70. minuti.

Drugo finale je odigrano 2011. godine na legendarnom Wembleyu, a ponovno je Barcelona bila uspješnija rezultatom 3:1. Katalonci su poveli u 28. minuti pogotkom Pedra, ali već osam minuta kasnije Wayne Rooney je golom vratio stvari na početak. Međutim, kao i u prošlom finalu ove dvije momčadi, ponovno je čovjek odluke bio argentinski čarobnjak Leo Messi. U 56. minuti drugog poluvremena Messi dovodi Blaugranu u vodstvo sjajnim pogotkom, a konačni rezultat postavlja David Villa dvadeset minuta prije kraja.

Julian Finney /Getty Image

Gotovo svi su se igrači umirovili ili promijenili klubove od tog prvog finala 2009. godine, ali nažalost po United Lionel Messi je još u Barceloni, možda bolji nego ikada.

Manchester United ima vrlo turbulentnu sezonu iza sebe, ali čini se kako su se stvari popravile odlaskom karizmatičnog Portugalca Josea Mourinha s klupe i dolaskom simpatičnog Norvežanina Ole Gunnara Solskjaera. U Unitedu su Solskjaera doveli kao privremeno rješenje, ali nakon sjajnih rezultata i zajedništva u svlačionici, odlučili su Norvežaninu ponuditi ugovor na tri godine, koji je ovaj i prihvatio. Najveći rezultat dosada Solskjaera na klupi “Crvenih vragova” je šokantno izbacivanje bogatog PSG-a u osmini finala i to nakon što su u prvoj utakmici na Old Traffordu poraženi (0:2). Ipak, u uzvratu su napravili čudo i pogotkom Marcusa Rashforda, s bijele točke u 90. minuti, izbacili Francuze i prošli u četvrtfinale(1:3).

Nakon tog velikog slavlja, uslijedili su neki lošiji rezultati poput ispadanja u FA kupu od Wolverhamptona, a uslijedio je i pad na tablici u Premiershipu.

United se osim za trofej u Ligi prvaka, bori u prvenstvu za pozicije koje vode u isto to natjecanje. Trenutno su na šestoj poziciji i bit će vrlo teško dostižno to četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

David Ramos/Getty Images

S druge strane Barcelona ima odličnu sezonu i guraju sjajno na svim kolosijecima. U La Ligi se nalaze na prvom mjestu i samo još matematički moraju potvrditi naslov, a igrat će i u finalu Copa del Rey. Ipak, u katalonskom klubu ne kriju kako im je velika želja ponovno doći i do trofeja u Ligi prvaka, koji je posljednjih godina bio rezerviran za njihovog najvećeg rivala Real Madrid. Hoće li Leo Messi i ekipa doći do triple krune ove sezone ostaje nam vidjeti, ali na pravom su putu.

Prvi dvoboj Manchester Uniteda i Barcelone na rasporedu je večeras od 21:00 sati.