Son srušio City, Liverpool posve blizu polufinala

Champions League 9. tra 201919:22 > 19:44
Mike Hewitt/Getty Images

Dvije nas zanimljive utakmice očekuju 17. travnja. Porto će jako teško nadokanditi prednost Liverpoola, a Manchester City će loviti zaostatak protiv žilavih Spursa

Bila je to engleska večer u Ligi prvaka. Tottenham je nadjačao Manchester City 1:0, ali nažalost ostao bez svog prvog napadača Harryja Kanea, dok je Liverpool slavio protiv Porta 2:0.

Veliku borbu od samog početka vodili su Tottenahm i Manchester City.  Glavni sudac Bjorn Kuiper pregledao je snimku VAR-a pa dosudio najstrožu kaznu za City i dao žuti karton Dannyju Roseu. U 12. minuti je Kun Aguero promašio kazneni udarac, bolje rečeno Loris ga je pročitao i obranio. Nakon dvadeset odigranih minuta Manchester City je imao 72 posto loptu u svom posjedu. Ništa čudno, trener je Pep Guardiola. Tottenham nije uputio niti jedan udarac u okvir gola. I to sve do 26. minute. a onda je uslijedio veliki promašaj Harryja Kanea?! Imao je engleski golgeter čistu šansu pred vratima Cityja, gađao je iz okreta, ali je pogodio samo spremnog Edersona koji spašava goste. Imao je Tottenham prigodu u 32. minuti. Dva puta je pucao Danac Eriksen, ali ostalo je i dalje bez pogodaka.

Po jedan pokušaj sa svake strane na otvaranju nastavka. Najprije City preko Sterlinga, nakon toga Koreajc Heung-Min Sona, ali pogodaka na novootvorenom stadionu Tottenaha nema.

U 55. minuti ozlijedio se Harry Kane u duelu s Fabienom Delphom. Napadač Spursa oštro je startao na Cityjevog braniča i čini se teško ozlijedio gležanj. Skakajući na jednoj nozi, uz pomoć liječnika izašao je iz igre i odmah krenuo prema svlačionici. Nakon izslaka Kanea zbog ozeljede zaoštrila se situacija na terenu. Dele Alli je doslovno pomeo Gundogana. Kuipers je to ipak istolerirao. A Guardiola uvodi Gabriela Jesusa umjesto Aguera.

U 78. minuti navijači u utrobi novog stadiona u Londonu su podivljali od oduševljenja. Korejac Heung-Min Son je lovi jednu loptu koja mu je bježala u gol aut, no uspio je iskontrolirati, okrenuo se i poslao loptu u mrežu Manchester Cityija. Kuipers je ponovno gledao snimku, te priznao pogodak za vodstvo Tottenhama. Izdržali su domaćini do kraja i s minimanom prednošću putuju u Manchester.

Liverpool je igrao koliko mu je trebalo

Nakon više od tri mjeseca hrvatski nogometaš Dejan Lovren počo je utakmicu, koju je na kraju i soldino odigrao. Prvu prijetnju na Anfieldu je kreirao gostujući sastav. U prigodi se našao Musa Marega, ali je pucao pored gola.

Liverpool je poveo! Mane je primio loptu na lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje je Firminho spustio loptu na rub šesnaesterca, pucao je Keita, lopta odbila od Olivera Torresa, ali lopta je završila iza Casillasa. To je drugi pogodak Keite zaredom. Svoj prvijenac u prvenstvu Engleske postigao je prošli petak protiv southamptona. Mogao je u 6. minuti Liverpool povećati prednost, ali Firmino nije bio precizan.

Gett Images

To je drugi pogodak Keite zaredom. Svoj prvijenac u prvenstvu Engleske postigao je prošli petak protiv Southamptona. Mogao je u 6. minuti Liverpool povećati prednost, ali Firmino nije bio precizan.

Još jednom je Marega bio u dobroj poziciji, no odlično je regirao nizozemski stoper u dresu Liverpoola Van Dijk. Veliku prigodu je imao Liverpool u 21. minuti. Mohamed Salah je sam izašao ispred Casillasa no njegova lopta je otišla pored gola. No, nisu navijači Liverpoola morali dugo čekati na novo slavlje. Henderson je proigrao Alexandra Arnolda, on je ubacio loptu za Firminha, kojeg nitko nije zatvorio, a Brazilac je postigao pogodak za 2:0.

Što je sve promašio u prvom poluvremenu Musa Marega. Treći put je u prigodi bio Marega, ali kao pobjednik iz te akcije izašao Alisson Becker. U sljedećem napadu je Porto tražio kazneni udarac. Sudac Lahoz je pogledao snimku, te dosudio samo korner za Porto. Firminho je imao još jednu lijepu prigodu da Liverpool poveća prednsot, no njegov je udarac završio visoko iznad gola.

Liverpool je ponovno goropdano krenuo, već u drugoj minuti nastavka Mane je poslao loptu u mrežu. No, gol nije priznat zbog opravdano dosuđenog zaleđa. Španjolski sudac Lahoz provjeravao je na usporenom snimku je li Dejan Lovren skrivio kazneni udarac. No, lopta je hrvatskog nogometaša pogodila u rame, a ne u ruku. Pamtit će Musa Marega nastaup na Anfieldu. U 70. minuti se našao u još jednoj prigodi, no ponovno je kao pobjednik iz tog nadmudrivanja izašao Brazilac na golu Liverpoola Becker. Do kraja utakmice Liverpool je kontrolirao dvoboj i s lijepom prednošću će putovati u Porto.