Uefa sprema radikalne promjene u Ligi prvaka!

Reuters

Uefa i ECA (Europsko udruženje klubova) u četvrtak će održati sastanak na kojem bi trebali raspravljati o radikalnim promjenama u Ligi prvaka, piše The Wall Street Journal.

Prva promjena je ta da najveći europski klubovi imaju sigurno mjesto u Ligi prvaka, te da se za njega ne bore kroz nacionalna prvenstva.

– Manjim klubovima bi puno teže bilo ući u Ligu prvaka – piše Wall Street Journal.

Jedno od pravila bilo bi i ono o ispadanju iz Lige prvaka, pa se tako predlaže da svake sezone iz natjecanja ispadaju četiri momčadi.

Mijenjat će se i termini utakmica Lige prvaka, koje bi bi se trebale igrati vikendom. Također, navodi se da će jedna od promjena biti i veći broj utakmica u Ligi prvaka.

The Wall Street Journal ističe kako se te promjene sigurno neće dogoditi prije 2024. godine.