ANKETA: Tko će osvojiti Ligu prvaka?

Getty Images

Manchester City je izgubio sve četiri utakmice protiv engleskih klubova u Europi, Messi obožava igrati protiv Engleza, a Jürgen Klopp je istaknuo da nije zadovoljan ždrijebom.

Danas je u Nyonu održan ždrijeb četvrtfinala i polufinala Lige prvaka, a najzvučniji par je Barcelona – Manchester United.

Katalonci su izgubili samo jednu od posljednjih osam utakmica protiv vragova u Ligi prvaka. Dobili su samo tri, od čega su dvije bile u finalima Lige prvaka 2009. i 2011.

Najveća prijetnja Unitedu svakako će biti Messi kojem su engleski klubovi omiljena mušterija – zabio im je 22 gola.

Manchester City izvukao je Tottenham, a zanimljivo da su građani izgubili sve četiri europske utakmice koje su igrali protiv engleskih klubova.

Liverpool će u reprizi prošlogodišnje osmine finala igrati protiv Porta, momčadi protiv koje nisu izgubili posljednjih šest utakmica. Slavili su u tri, dok triput nije bilo pobjednika, uz gol razliku 12:2.

– Znamo koliko dobro moramo odigrati jer smo u sličnoj poziciji bili prošle godine. Na kraju smo uvjerljivo slavili. Nisam dojma da je ovo dobar ždrijeb za nas jer nije. Porto nije bio na mojoj listi želja – rekao je trener redsa Jürgen Klopp koji se osvrnuo i na potencijalno polufinale gdje bi mogli igrati protiv Barcelone ili Manchester Uniteda.

– To nam je sigurno dodatna motivacija.

Ajax i Juventus imaju 12 međusobnih dvoboja u Europi, u kojima stara dama ima šest pobjeda, dok su kopljanici bolji bili u dva navrata.

– Nisam ni sretan, a ni tužan. Ajax je izbacio Real i nisu šala – rekao je direktor Juvea Pavel Nedved pa dodao:

– Svidio mi se način na koji su odigrali protiv Reala i morat ćemo biti jako oprezni.