Molde: Ole je naš, očekujemo ga u lipnju

Stu Forster, Getty Images Sport

Ole Gunnar Solskjaer na trenerskoj je posudbi iz Moldea, raritet u nogometnom svijetu, no za sada iz norveškog kluba tvrde kako ga očekuju u lipnju na klupi njihove momčadi.

Julian Finney/Getty Images

Malo tko je očekivao kako će Ole Gunnar Solskjaer napraviti takav preporod s ekipom Manchester Uniteda koja je izgledala neprepoznatljivo pod vodstvom Josea Mourinha.

Ako ćete pitati navijače Uniteda, koga žele na klupi iduće sezone, odgovor ne treba dugo čekati. A to ne vrijedi samo za navijače.

Ole je pošten prema igračima, zna biti i vrlo strog, ali i shvatiti što se događa s čovjekom. On razumije potrebu svakog igrača“, pohvalno se o Norvežaninu izrazio Romelu Lukaku.

Ipak, iz Moldea, kluba koji je Olea posudio Unitedu tvrde kako trenera očekuju u lipnju na prozivci svoje momčadi.

Solskjaer je u prosincu potpisao novi ugovor s klubom na tri godine, on je u Manchesteru na posudbi, a na ljeto ga očekujemo u Moldeu,” kazao je direktor norveškog kluba Oystein Neerland.

Ipak, prilično je jasno kako Norvežani žele učvrstiti svoju poziciju kada dođe vrijeme za pregovore oko odštete koju će United morati platiti kako bi se Solskjaera oslobodilo obveze u Moldeu.