Prazne mreže u Ligi prvaka, odluke u uzvratima

Champions League 19. velj 201919:03 > 19:04
Stu Forster/Getty Images

Večeras su odigrane dvije utakmice u Ligi prvaka, a obje su završene bez pogodaka. Liverpool je remizirao s Bayern Munchenom, dok je Lyon odigrao neriješeno protiv Barcelone.

Laurence Griffiths Getty Images Sport

U prvom poluvremenu utakmice na stadionu Anfield gledali smo sjajan nogomet, a obje momčadi su imale svoje prilike. Prvi su zaprijetili nogometaši Liverpoola, ali udarac Salaha brani Neuer. Samo minutu poslije velika prilika za goste, Gnabry je sjajnom loptom uposlio Lewandowskog čiji udarac zaustavlja Alisson. Nakon toga Bayern je preuzeo inicijativu, a pokušaji Comana i Gnabryja su otišli malo iznad gola. Ipak, uslijedile su nove dvije velike prilike za Redse, ali udarci Salaha i Manea odlaze pored gola.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, iako je utakmica obilovala dinamikom i prilikama.

U nastavku slična priča kao u prvom dijelu, iako se igralo nešto opreznije s obje strane. Nakon sat vremena igre vidjeli smo prvi ozbiljniji pokušaj u drugom poluvremenu, ali udarac Gnabryja odlazi preko gola. Liverpool je bio nešto konkretniji u zadnjih pola sata, a Salah se našao u nekoliko poluprilika koje nije iskoristio. U 85. minuti Mane je imao najveću priliku za Redse u nastavku, ali Bavarce je sjajnom reakcijom spasio Neuer.

Do kraja utakmice obje momčadi su zatvorile put prema svojim golovima i prvi susret je završen bez pogodaka (0:0).

Dejan Lovren nije bio u sastavu zbog ozljede.

U utakmici između Lyona i Barcelone također nije bilo pogodaka, iako je i ovdje bilo prilika na obje strane.

Prvi su zaprijetili gosti u 5. minuti, ali udarac Messija iz slobodnog udarca odlazi malo iznad grede. Ipak, nismo dugo čekali na odgovor gostiju, samo pet minuta kasnije Terrier dobro puca, brani Ter Stegen uz pomoć grede. Do kraja poluvremena vidjeli smo po jednu dobru priliku s obje strane, ali ni Messi ni Terrier ponovno nisu bili precizni.

U nastavku Barcelona je bila dominantnija momčad, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Najveću priliku su imali Suarez u 70. minuti i Alba šest minuta poslije, na žalost po katalonske navijače, njihovi udarci nisu našli put do mreže.

Lyon se uglavnom odlučio na čuvanje svoje mreže i na kraju utakmica je završila bez pogodaka (0:0).

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu.