Dinamo nakon penala do osmine finala Lige prvaka!

Champions League 19. velj 201915:58 > 16:04
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Lokomotiv je šokirao plave u 93. minuti i izborio lutriju penala gdje su igrači Dinama pogodili svih pet udaraca, dok je Horkaš zaustavio Osnova za veliko slavlje plavih.

Nogometaši Dinama izborili su osminu finala juniorske Lige prvaka nakon su poslije penala na Hitrec Kacijanu sa 6:5 (1:1) izbacili moskovski Lokomotiv.

Plavi mladići su bolje krenuli u utakmicu, a nagrada je stigla u 13. minuti kada je Šipoš dobro pratio loptu Marina i nakon greške golmana gostiju Botnara pogodio za 1:0. U 44. minuti Čuže se odlično izborio za udarac koji prolazi tik uz stativu.

U 69. minuti gosti su dobili veliku priliku za izjednačenje kada je Horkaš srušio Sulejmanova, no golman Dinama iskupio se za skrivljeni penal tako što je zaustavio udarac Titkova.

I kada se već očekivao posljednji sučev zvižduk, gosti su izjednačili preko Faizulina u 93. minuti.

U lutriji penala ipak su više prisebnosti pokazali plavi, a junak je bio Horkaš koji je u četvrtoj seriji zaustavio udarac Osnova.

Dinamo je tako izborio osminu finalu koju su već ranije osigurali Atletico Madrid, Barcelona, Liverpool, Porto, Ajax, Hoffenheim, Real Madrid i Manchester United. Protiv koga će ‘loviti’ četvrtfinale saznat će na ždrijebu u petak 22. veljače.