David Ramos, Getty Images

14.02.2019 | 00.33

Zbog poništenog gola Ajaxa ekspresno je reagirala Uefa!

Ajax Amsterdam

Europska nogometna organizacija brzo je izdala priopćenje u vezi najspornije situacije na svim dosad odigranim utakmicama osmine finala Lige prvaka, u kojoj je i prvi put korišten VAR...

Ajax, Real Madrid

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Kopljanici su poveli u 38. minuti, ali je slovenski arbitar nakon konzultacije sa VAR-om i pregledavanja snimke poništio pogodak domaćina. Odluka je podigla mnogo prašine tako da je morala reagirati i korvna organizacija europskog nogometa UEFA i objasniti situaciju.

Ipak je riječ o premijernoj upotrebi ove počesto kontroverzne tehnologije (ili je kontroverzna njena primjena?) pa su u Nyonu odlučili biti otvoreni i zaustaviti razvoj mogućih teorija urote.

"U 38. minuti utakmice između Ajaxa i Real Madrida Nicolas Tagliafico je postigao pogodak koji je poništen nakon gledanja snimke. Sudac je utvrdio kako je Tagliaficov suigrač Dušan Tadić bio u zaleđu i pritom spriječio vratara da pokupi loptu u trenutku udarca glavom ili mu uskratio mogućnost da to učini. Odluka je donesena u skladu s uputama za VAR. Gol je ispravno poništen, a za zaleđe je dodijeljen slobodan udarac",objavljeno je na službenoj stranici Uefe.

Real je pobijedio 2:1 iako je u prvom poluvremenu bio u potpunosti nadigran, osim poništenog gola, domaćin je pogodio i vratnicu te imao još nekoliko lijepih prilika.

Uzvratna utakmica u Madridu na rasporedu je 5. ožujka.