NY Times proglasio susret Liverpoola i Zvezde najboljim

Champions League 15. pro 201812:11 > 12:13
Srdjan Stevanovic / Getty Images

Najpoznatiji američki dnevni list "New York Times" proglasio je utakmicu grupne faze Lige prvaka između Crvene zvezde i Liverpoola (2:0) najboljom utakmicom grupne faze elitnog natjecanja.

Nogometni novinar i analitičar New York Timesa Rory Smith istaknuo je u svojoj analizi grupne faze da je taj trijumf Crvene zvezde unio totalnu neizvjesnost u skupinu C. Ali i ne samo to.

Pobjeda Crvene zvezde nad Liverpoolom od 2:0, ne samo da je učinila da svi ostali u skupini strepe za svoj plasman u sljedeću fazu, već je na kratko podsjetila da klubovi s istoka Europe i te kako mogu biti opasnost za pohlepne, bogate i sebične klubove sa zapada. To i dalje čini Ligu prvaka posebnim natjecanjem. Bilo je tu i kvalitetnijih utakmica, dramatičnijih završnica, ljepšeg nogometa, ali nikome trijumf nije toliko značio kao Crvenoj zvezdi“, navodi Smith u svojem tekstu.

Crveno-bijeli završili su natjecanje u Ligi prvaka porazom od Paris Saint-Germaina s 4:1, na stadionu “Rajko Mitić” u posljednjem kolu grupne faze.