United kaznio promašaje Juvea i odnio pobjedu u Torinu

Champions League 7. stu 201823:07 > 23:08
Michael Steele/Getty Images

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Manchester United je Torinu iznenađujuće pobijedio Juventus sa 2-1 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Juventus je dominirao cijeli susret, vodio je 1-0 imao još niz sjajnih prilika, pri čemu je dva puta uzdrmao okvir gola, no pobjeda je pripala gostima. Juventusu je trebao bod kako bi i matematički osigurao prolaz, no ‘Crveni vragovi’ su šokirali ‘Staru damu’.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbliže pogotku Juventus je bio u 36. minuti kada je Sami Khedira pogodio vratnicu na povratnu loptu Cristiana Ronalda. Vratnicu je pogodio i Dybala u 49. minuti. Juventus je u 65. minuti napokon probio obranu ‘Crvenih vragova’, a pogodak je zabio Cristiano Ronaldo i to svom bivšem klubu.

Bio je to njegov prvi pogodak za torinsku “Staru damu” u Ligi prvaka. Izjednačio je Juan Mata u 85. minuti iz slobodnog udarca, a gosti su šokirali Juve u 89. minuti kada je u gužvi Bonucci ugurao loptu u vlastitu mrežu. Mario Mandžukić je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi, ali više nije bilo vremena za izjednačenje.

U ranijem terminu u skupini H Valencija je pobijedila Young Boyse sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Na ljestvici vodi Juventus s devet bodova, Manchester United ima sedam bodova, Valencija ima pet bodova, dok su na začelju Švicarci s jednim bodom.(h)