Alex Grimm, Bongarts

07.11.2018 | 23.02

Modrić gledao "petardu" Reala, City natrpao Šahtar!

Real Madrid je sa 5:0 pobijedio Plzen i time nagovijestio bolje dane za španjolskog velikana koji je u velikoj krizi rezultata. Manchester City je potvrdio da je možda i prvi favorit za osvajanje Lige prvaka pobjedom protiv Šahtara od 6:0.

Luka Modrić

Alexander Hassenstein/Getty Images

U skupini G aktualni europski prvak Real Madrid je bez Luke Modrića na gostovanju u Češkoj rutinski pobijedio Viktoriju Plzen sa 5-0. "Kraljevski klub" je već u prvom dijelu zabio četiri gola, a u nastavku još jedan. Strijelci su bili Karim Benzema (21, 37), Casemiro (23), Gareth Bale (39), Toni Kroos (67).

U drugom susretu iz skupine Roma je u Moskvi pobijedila CSKA sa 2-1 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

U skupini F Manchester City je deklasirao Šahtar sa 6-0, no susret je obilježio nevjerojatni previd mađarskog suca Viktora Kassaija i njegovih pomoćnika.

"Građani" su poveli u 13. minuti golom Davida Silve, međutim najzaslužniji za pogodak bio je Riyad Mahrez koji je na krilu 'polomio' gostujuću obranu, a potom uputio oštru prizemnu loptu u kazneni prostor. Susret je obilježio događaj iz 24 minute kada je Kassai poklonio kazneni udarac domaćinu. Raheem Sterling je odglumio prekršaj, mađarski sudac 'nasjeo' i pokazao na bijelu točku, a kazneni udarac je sigurno realizirao Gabriel Jesus. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće i bilo, razriješio je Sterling golom u 50. minuti utakmice. Na 4-0 je povisio Jesus u 73. minuti golom iz još jednog jedanaesterca, među strijelce se upisao i Mahrez u 83. minuti, da bi golijadu zaključio Jesus svojim trećim golom na utakmici.

U drugom susretu Lyon i Hoffenheim su odigrali 2-2 premda je domaćin imao 2-0 i igrača više. Jedan od tvoraca preokreta bio je naš Andrej Kramarić.

"Lavovi" su poveli u 20. minuti golom Nabila Fekira. Osam minuta kasnije već je bilo 2-0. Ndomdele je pucao, a lopta je pogodila njemačkog stopera, promijenila smjer i završila u golu.

U 51. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je isključen Kasim Nuhu, no u 65. minuti su se golom Andreja Kramarića vratili u život. Hrvatski napadač je povukao loptu gotovo s centa i udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Anthonyja Lopesa. Neumorni Nijemci su u trećoj minuti nadoknade uspjeli izjednačiti, a u akciji je sudjelovao i Kramarić. Hrvatski reprezentativac je ubacio iz slobodnog udarca, Joelinton prebacio glavom na drugu vratnicu, gdje je Pavel Kaderabek zabio za 2-2.

Na ljestvici vodi Manchester City s devet bodova, Lyon ima šest, Hoffenheim tri, a Šahtar dva boda.(h)