Hrvatski trojac na Barcu bez Messija, derbi u Dortmundu

Champions League 24. lis 201812:15 > 12:18
Getty Images/Emilio Andreoli

Pred nama je dan bogat utakmicama u Ligi prvaka. Barcelona-Inter i Borussia Dortmund-Atletico Madrid su dvije najjače utakmice dana, dok će vrlo zanimljivo biti i u Parisu gdje moćni PSG dočekuje Napoli.

Utakmica dana čeka nas u Barceloni gdje oslabljeni Katalonci dočekuju Inter koji je u naletu. Bez Messija koji je slomio ruku u utakmici protiv Seville, Inter sigurno ima šanse za još jedan dobar rezultat u Ligi prvaka. Upisali su dvije pobjede na startu i zajedno sa Barcelonom vode bitku za prvo mjesto u skupini B.

Drugi susret ove skupine odigrat će PSV i Tottenham u 18:55.

Još jedan derbi dana igraju Borrusia i Atletico na Signal Iduna Parku. Identična situacija kao i u skupini B, gdje međusobno igraju dvije momčadi koje imaju šest bodova. Sudar dvije momčadi sa potpuno drugačijom nogometnom filozofijom nam može donijeti odličnu utakmicu.

Drugi susret te skupine igraju Club Brugge i Monaco. Bit će to prva utakmica u Ligi prvaka za Thierrya Henrya kao trenera. Upisao je službeni debi za vikend kada je Monaco upisao peti poraz u nizu kod Strasbourga.

Zanimljivi susreti nas čekaju i u grupi C gdje PSG dočekuje vodeći Napoli. PSG će u slučaju pobjede prestići Napoli i doći na vrh skupine. Drugi susret igraju Liverpool i Crvena Zvezda, u toj utakmici ne bi trebalo biti previše neizvjenosti. Redsi su veliki favoriti i sve osim uvjerljive pobjede bilo bi veliko iznenađenje.

Najmanje zanimljiva skupina D donosi nam dvoboje Galatasaraya i Schalkea, te Lokomotiva i Porta. Klub Vedrana Ćorluke traži svoje prve bodove u Ligi prvaka protiv jakog Porta, dok će Galata pred svojim navijačima pokušati doći do pobjede protiv Schalkea.