City lagano protiv Šahtara, Ajax u 93. min do pobjede

Champions League 23. lis 201823:27 > 23:29
Clive Mason, Getty Images Sport

Manchester City je slavio sa uvjerljivih 3:0 na gostovanju u Ukrajini, dok je Ajax na Johann Cruyff Areni u posljednjoj minuti susreta postigao jedini pogodak na utakmici za pobjedu 1:0.

Manchester City nije imao problema u Harkivu, gdje je u susretu grupe F nadigrao ukrajinski Šahtjor sa 3:0. Strijelci za Građane su bili David Silva u 30, Aymeric Laporte u 35. i Bernardo Silva u 71. minuti.

U grupi F je sjajan susret viđen u njemačkom Sindsheimu, gdje su Hoffenheim i Lyon odigrali 3:3. Poveli su gosti preko Traorea u 27. minuti, ali je Andrej Kramarić sa dva gola u 33. i 47. minutu režirao prvi preokret. Lyon je napravio drugi kada je poveo sa 3:2, pogađali su Ndombele u 59. i Depay u 67. minuti.

Konačnih 3:3 za bod Hoffenheima bilo je djelo Brazilca Joelingtona, koji je mrežu Lyona zatresao u 90+2. minuti.

Pobjedu je u samom finišu utakmice ostvario i Ajax, koji je golom Nusaira Mazrauija u 90+3. minuti osvojio sva tri boda protiv Benfice.