Bayern u dvije minute sredio Grke, Kovač lakše diše

Champions League 23. lis 201820:39 > 20:43
Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Momčad našeg Nike Kovača je bez većih problema slavila protiv AEK-a u Ateni sa 2:0. Pogotke su postigli Martinez i Lewandowski u razmaku od dvije minute. Young Boysi su remizirali sa Valencijom u vrlo zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici.

Polako se bavarski velikan vadi iz krize rezultata u koju je upao nakon odličnog starta u sezonu pod vodstvom našeg Nike Kovača. Nakon sedam pobjeda u svim natjecanjima uslijedile su četiri utakmice bez pobjede od čega dva neugodna poraza od Herthe i Borusije Monchegladbach.

Bayern je u subotu slavio kod Wolsburga 3:1 i sada je upisao još jednu sigurno pobjedu na gostovanju u Ateni. Dominirali su tijekom cijele utakmice i “blitzkriegom” u dvije minute riješili utakmicu. Prvo se Martinez najbolje snašao u gužvi u 16ercu, da bi zatim Lewandowski okrunio lijepu akciju Bavaraca pogotkom u praznu mrežu. Bayern se s ovom pobjedom popeo na prvo mjesto ljestvice grupe E sa sedam bodova i utakmicom više od Ajaxa i Benfice koji svoj nastup započinju u 21 sat.

Young Boys je remizirao s Valencijom kod kuće, Bilo je 1:1 u vrlo zanimljivoj i kvalitenoj utakmici. Batshuayi je doveo goste u vodstvo u 26. minuti, a konačan rezultat je postavio Hoarau iz jedanaesterca u 55. minuti utakmice. Valencia je ovim bodom udvostručila svoj učinak, dok je švicarski prvak ostao na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom. Druga utakmica ove skupine počinje također u 21 sat, sastaju se Manchester United i Juventus na Old Traffordu.