03.10.2018 | 20.55

Zvezda umalo izjednačila Dinamov rekord, PSG se igrao

Paris Saint Germain u potpunosti je razmontirao (6:1) Crvenu Zvezdu u jednom od prve dvije današnje utakmice Lige prvaka.

neymar

Julian Finney/Getty Images

Konačnih 6:1 još i nije toliko dramatičan ishod, koliki je on mogao biti. Od početka je PSG počeo pritiskati, plesti mrežu, a već u 22. minuti Neymar je imao dva postignuta pogotka.

Do poluvremena rezultat je bio ogromnih 4:0, a sve je završilo sa šesticom u mreži Beograđana, koji su tako na bolan način naučili kako je to igrati s najvećim momčadima svijeta.

Tu je školu Dinamo prošao prije nekoliko godina, kada mu se rugalo pola Europe, posebno Balkana. Ipak, težak poraz srbijanskog prvaka nije nadmašio najveći poraz koji je zagrebački klub doživio u ovom natjecanju.

Onih 1:7 protiv Lyona iz 2011. ostalo je u knjigama rekorda, ali i zapamćeno po nekim drugim stvarima, jer se utakmice kasnije spominjala u kontekstu namještanja i provodile su se istrage na najvišoj razini.

Strijelci za PSG večeras protiv C.Zvezde bili su triputa Neymar te po jednom Cavani, Mbappe i Di Maria. Thomas Tuchel odlučio je maksimalno respektirati svog večerašnjeg protivnika, izvevši najjaču postavu, a posljedice su vidljive.

U drugoj utakmici koja je počela u ranijem terminu, Schalke je tek u samoj završnici slomio Lokomotiv u Moskvi, pogodak je u 89. minuti postigao McKennie.