Vlašić spasio Ruse, Lyon srušio Etihad!

Champions League 19. ruj 201822:53 > 22:56
Epsilon/Getty Images

Vrlo veselo bilo je u večernji utakmicama prvog kola Lige prvaka! Ne znamo što bismo prije izdvojili, ali ipak krećemo s neočekivanim porazom Cityja kod kuće od Lyona, a zatim vam naglašavamo da je bod za CSKA u Plzenju spasio - Nikola Vlašić!

U drugom susretu iz skupine G Viktorija Plzen i CSKA Moskva su igrali 2:2, nakon što je domaćin vodio 2:0 nakon prvog poluvremena. Česi su poveli uz dva gola Michaela Krmenčika (29, 41), no Rusi su se vratili u igru u 49. minuti golom Fedora Čalova na asistenciju Nikole Vlašića. Odličnu igru mladi hrvatski reprezentativac je zaokružio pogotkom za izjednačenje u petoj minuti nadoknade iz jedanaesterca.

U susretu iz F skupine Lyon je šokirao engleskog prvaka Manchester City pobijedivši na Etihadu 2:1. ‘Građani’ su dominirali, imali daleko veći posjed lopte i niz prilika, no gosti su bili ti koji su bili efikasniji. Lyon je poveo u 26. minuti. Nabil Fekir je probio po lijevom krilu i ubacio u kazneni prostor, Fabian Delph je promašio loptu, a poklon iskoristio Maxwell Cornet.

U 44. minuti Fekir je povećao vodstvo ‘lavova’ postigavši pogodak s ruba kaznenog prostora. ‘Građani’ su smanjili u 67. minuti golom Bernarda Silve. Velike zasluge za gol je imao Leroy Sane koji je sjajno prošao po krilu, a potom povratnom loptom uposlio Silvu. Do kraja susreta momčad Pepea Guardiole je jurila po izjednačenje, ali nije uspjela.

Aktualni trostruki europski prvak Real Madrid pobjedom je krenuo u obranu naslova u Ligi prvaka. U susretu 1. kola G skupine ‘Kraljevski klub’ je u Madridu pobijedio Romu 3:0 u susretu u kojem je Luka Modrić upisao asistenciju i stoti nastup u Uefinim klupskim natjecanjima.

Za kapetana hrvatske vrste bio je to 71. nastup u Ligi prvaka, a još 29 je upisao u ostalim europskim natjecanjima.

Richard Heathcote/Getty Images

Real je od prve minute dominirao i nizao prilike, no Roma se odlično držala sve do 44. minute kada je Isco zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Roma je u drugom dijelu zaigrala otvorenije što je Real iskoristio postigavši u 58. minuti i drugi gol nakon brze kontre. Modrić je fantastično proigrao Garetha Balea koji je sjajno pucao iskosa i zabio za 2:0. Točku na i stavio je Mariano Diaz sjajnim golom u sudačkoj nadoknadi za uvjerljivu pobjedu europskog prvaka. Modrić je na terenu proveo 85 minuta kada je uz ovacije Bernabeua zamijenjen. Ante Ćorić nije niti doputovao u Madrid zbog problema sa žuljevima.

U susretu E skupine Bayern, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je gotovo rutinski u Lisabonu pobijedio Benficu 2:0. Bavarci su poveli već u 10. minuti golom Roberta Lewandowskog. David Alaba je ubacio povratnu loptu s lijeve strane, a poljski napadač sjajno reagirao za vodstvo Kovačeve momčadi. Na 2-0 je povisio Renato Sanchez u 54. minuti.

Filip Krovinović nije nastupio za Benficu zbog ozljede, a nije nastupio niti Branimir Kalaica.

Podijelite svoje dojmove u komentaru ispod teksta ili se prisjetite tijeka događaja u našem komentaru uživo!