Dinamo sjajnim drugim poluvremenom potvrdio prolaz

Stipe Majic/Anadolu Agency/Getty Image

Nogometaši zagrebačkog Dinama prošli su u 3. pretkolo Lige prvaka, izbacivši izraelsku Hapoel Beer Shevu u 2. pretkolu.

Dinamo je u prvoj utakmici u Zagrebu slavio sa 5:0, pa je uzvrat u Izraelu trebao biti formalnost.

Ipak, nije bilo tako, posebno u prvom poluvremenu. Hapoel je bio puno bolja momčad i nakon prvih 45 minuta vodio je sa 2:0, a strijelci su bili Ogua u 14. minuti i autogol Stojanovića.

U drugom poluvremenu neki novi Dinamo je izašao na travnjak i u samo šest minuta anulirao prednost domaćina. Prvo je Budimir odlično reagirao nakon asistencije Olma u 48. minuti, a zatim je Hajrović samo šest minuta poslije izjednačio na 2:2.

U nastavku je Dinamo čuvao pozitivan rezultat, a gosti su dojam je “potonuli” već nakon prvog primljenog pogotka.

Zagrepčani će u 3. pretkolu igrati s boljim iz dvoboja Midtjylland i Astana.