Ispali Zrinjski i Olimpija, Rosenborgu pomogao sudac

Champions League 18. srp 201820:57 > 21:07
HŠK Zrinjski

Prvak Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski, završio je nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka. U dvomeču prvog kola od njih je bolja bila momčad slovačke Trnave - u uzvratu je bilo 1:1 na Stadionu pod Bijelim Brijegom. Iz natjecanja je ispala i Olimpija iz Ljubljane.

Odigrani su uzvratni susreti kvalifikacija za Ligu prvaka. Najdramatičnije je bilo u Norveškoj gdje je Rosenborg pobijedio islandski Valur 3:1, ali tek jedanaestercom u nadoknadi. Do 91. minute rezultat je bio 2:1, nakon puno događaja i golova od početka drugog poluvremena.

Rosenborg je poveo 2:0 do 72. minute, što je bio rezultat dovoljan da nadoknadi zaostatak iz prve utakmice na Islandu, no onda je Sigurdsson s bijele točke zabio za 2:1.

Norveška momčad je žestoko pritisnula u preostalom vremenu da zabije gol za prolaz, a u prvoj minuti nadoknade suđen je – čini se – nepostojeće igranje rukom u kaznenom prostoru. Nicklas Bendter (da, to je onaj Bendter) zabio je za 3:1 i prolaz Rosenborga, ali golman Valura je bio na lopti, obranio, ova se odbila u prečku, a od prečke u gol!

U prvom susretu u Slovačkoj domaćin je slavio minimalnim rezultatom.

Zrinjski se našao u teškoj situaciji u 15. minuti kada je Godal doveo Slovake u vodstvo pa su od tog trenutka klubu iz Mostara bila potrebna tri gola da prođe u sljedeće kolo.

Postigli su samo jedan i to u 58. minuti, a strijelac je bio Ognjen Todorović.

Bio je to deseti uzastopni put da je prvak Bosne i Hercegovine eliminiran u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka uz gol-razliku 15:42.

Tranva će u sljedećem kolu igrati protiv varšavske Legije.

U drugim utakmicama koje su počele u 19 sati po srednjeeuropskom vremenu prolaz u drugo kolo kvalifikacija osigurale su ekipe Sheriffa iz Tiraspolja i azerbejdžanskog Karabaga.

Moldavski prvak Sheriff svladao je gruzijski Torpedo iz Kutaisija sa 3:0 i tako nadoknadio poraz u Gruziji od 2:1.

Karabag i Olimpija iz Ljubljane su u Bakuu remizirali bez golova, a kako je na prvoj utakmici na stadionu Stožice momčad iz Azerbejdžana slavila sa 1:0, u daljnje natjecanje će kavkaska momčad.