LP: Bale junak, Karius tragičar, Real ponovno prvak

Aitor Alcalde Getty Images Sport

Nogometaši madridskog Reala obranili su naslov pobjednika Lige prvaka! U finalu u Kijevu su bili bolji od Liverpoola rezultatom 3:1, a junak utakmice je fantastični Gareth Bale.

Kraljevski klub je po treći put zaredom osvojio Ligu prvaka.

Na putu do finala, Real je u nokaut-fazi bio bolji od PSG-a, Juventusa i Bayerna, a Liverpool je izbacivao Porto, Manchester City i Romu.

Prethodni put, dvije momčadi su igrale 2014. godine, u grupnoj fazi LP i tada su oba puta bili bolji Madriđani. Uoči kijevske borbe za titulu, zanimljiv podatak je da je Real posljednji put u finalu  izgubio 1981. i to upravo od kluba sa Anfielda.

U prvom poluvremenu gledali smo pravu šahovsku partiju, čekale su se pogreške protivnika kojih je bilo vrlo malo.

Liverpool je imao terensku inicijativu na otvaranju utakmice, ali nisu imali izglednijih prilika. Nedostajao je “Redsima” pravi završni pas, a Real je igrao strpljivo i disciplinirano. Prvi ozbiljniji pokušaj Madriđana vidjeli smo u 15. minuti kada je Ronaldov udarac završio preko gola. Osam minuta poslije prvi konkretniji udarac engleske momčadi, ali Navas zaustavlja udarac Alexandera-Arnolda. I onda nakon pola sata igre “mrak na oči” je pao Liverpoolovim navijačima, zbog ozljede zadobivene u duelu s Ramosom iz igre je morao izaći Mohamed Salah.  Egipatski “čarobnjak” je uz suze napustio teren, kao i Daniel Carvajal u Realu, koji je također zbog ozljede izašao sedam minuta poslije. Do kraja poluvremena Real je zagospodario terenom pod dirigentskom palicom Luke Modrića, ali osim poništenog gola Benzeme zbog zaleđa, nismo vidjeli veću priliku.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorio “Kraljevski klub” koji je imao odmah na početku imao veliku priliku, ali gredu je zatresao Isco. I onda trenutak koji je šokirao sve na stadionu i pred TV ekranima, a posebno navijače “Redsa”. Vratar Liverpoola Karius je želio dodati loptu jednom od suigrača, ali je loptom pogodio u nogu Karima Benzemu, koji dovodi Real u vodstvo u 51. minuti. Nevjerojatna pogreška Liverpoolovog vratara. Ipak, samo četiri minute poslije momčad s Mersey rijeke dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio nakon kornera Sadio Mane. Prethodno je Dejan Lovren sjajno skočio i asistirao senegalskom nogometašu. Nakon sat vremena igre vidjeli smo još jedan pokušaj Reala, pucao je Isco, obranio Karius. U 64. minuti Real ipak dolazi do vodstva, a strijelac je bio Gareth Bale, i to na kakav način. Marcelo je ubacio loptu s krila, a Bale je gotovo s ruba kaznenog prostora škaricama pogodio sami gornji desni kut za vodstvo “Kraljeva”. Liverpool se nije predavao, nastavili su pritiskati, a novu veliku priliku imali su u 71. minuti, ali udarac Manea je završio na vratnici. U trenucima dok su “Redsi” pokušavali izjednačiti, Real dolazi do trećeg gola koji je odlučio pobjednika. Bale je potegnuo iz velike daljine, lopta Kariusu prolazi kroz ruke za novi pogodak Madriđana. Do kraja utakmice Real je mirno priveo susret kraju i došao do 13. naslova Lige prvaka.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, kao i Dejan Lovren za Liverpool. Mateo Kovačić nije ulazio u igru za “Kraljevski klub”.