Klopp: Zidane je bio bolji igrač, a bolji je i trener!

Champions League 25. svi 201820:00 > 20:01
Getty Images/Catherine Ivill

I Liverpool je održao konferenciju za novinare ususret sutrašnjem finalu Lige prvaka. Pročitajte što se zanimljivoga moglo čuti...

Crveni igraju prvo finale elitnog natjecanja od 2007. godine, a s druge strane će imati dvostrukog uzastopnog prvaka Europe.

– Više sam uzbuđen nego 2013. protiv Bayerna. Ipak, svjestan sam da su moji igrači izborili ovo finale i jako sam ponosan na njih. Ako se kojim slučajem dogodi da izgubimo, ja ću jedini biti odgovoran, moji igrači nemaju što izgubiti – otvorio je junački Klopp .

Klub s Anfielda je na putu ka finalu bio bolji od Porta, Cityja i Rome. Prethodno je grupu sa Sevillom, Spartakom i Mariborom završio na prvoj poziciji.

– Nitko nas nije očekivao u finalu, ali tu smo zato što smo Liverpool, a ne samo dobra momčad. Probat ćemo odigrati dobru utakmicu i otežati posao Realu koliko možemo. Nakon analiza njihovih utakmica, zaključili smo – stvarno su jaki, ali nikada nisu igrali prtoiv nas. Mi smo dobra momčad, ovaj klub u svom DNK ima zapisane velike stvari.

Madriđani imaju mnogo više iskustva u duelima za trofeje, u prethodnih pet godina, četiri puta su bili u ovoj fazi LP i svaki put slavili. Velike zasluge za to ima i trener Zinedine Zidane.

– On je jedan od najboljih igrača svih vremena, a i kao trener se dokazao. Bio je mnogo bolji igrač od mene, također je bolji trener. Nemam problema to reći. Duže sam u Liverpoolu nego je on u Realu, ali se on već sad bori za treću titulu prvaka Europe. Pod njim, Real igra fenomenalno, iskustvo koje igrači te momčadi imaju je vrlo važno za ovakve utakmice, ali mnogo toga može se dogoditi.

Iako je Kraljevskom klubu prepustio ulogu favorita, Nijemac je istaknuo da nadu njegovoj momčadi nitko ne može oduzeti.

– Nije teško utvrditi da su favoriti, to je velika momčad, ali i mi smo. Možda bismo izgubili devet od deset utakmica, ali to me ne zanima, sve dok postoji mogućnost da slavimo u toj jednoj – zaključio je Klopp.

Finale se igra u subotu u 20.45 na Olimpijskom stadionu u Kijevu. Glavni sudac je Srbin Milorad Mažić.