Liverpool nakon jedanaest godina u finalu Lige prvaka

Julian Finney, Getty Images

U uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka Roma je ostvarila Pirovu pobjedu protiv Liverpoola rezultatom 4:2. Ipak, dalje ide momčad iz grada Beatlesa, koja je u prvoj utakmici slavila na Anfieldu s velikih 5:2.

Odmah na otvaranju utakmice Roma je zaprijetila, ali udarac Džeke glavom odlazi pored gola. I onda šok na Olimpicu u 9. minuti. Nainggolan je napravio veliku pogrešku, Firmino dodaje za Manea koji rutinski posprema loptu u mrežu. Ipak, samo sedam minuta poslije domaćini dolaze do izjednačenja, Milner je nakon velike gužve nehotice loptu pospremio u vlastitu mrežu. U 25. minuti Robertson sjajno prolazi po lijevoj strani i pronalazi loptom Manea, čiji udarac zaustavlja vratar Rome i odbija u korner. I upravo iz tog udarca iz kuta “Redsi” dolaze u vodstvo. Nakon velike gužve i loše reakcije obrane domaćina, najviše skače Wijnaldum i postiže pogodak za vodstvo Liverpoola. Deset minuta poslije prijete domaćini, ali udarac El Shaarawyja pogađa Milnera, a onda se odbija i u vratnicu.

U nastavku se krenulo mirno s obje strane,  sve do 52. minute kada “Vučica” dolazi do izjednačenja. Lopta se u kaznenom prostoru odbila do Džeke, a bosanskohercegovački napadač rijetko propušta takve prilike i zabija za 2:2. Isti igrač imao je još dvije izgledne prilike desetak minuta poslije, ali u oba navrata nije bio dovoljno precizan. U 69. minuti po prvi puta u drugom poluvremenu ozbiljno prijeti Liverpool preko Firmina, čiji udarac brani Alisson.Roma je do kraja uspjela doći do pobjede golovima Nainggolana u 86, i 93. minuti, ali gosti ipak prolaze u finale.

Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za “Redse”.

Liverpool će u finalu Lige prvaka igrati protiv Real Madrida. Posljednji puta Liverpool je u finalu igrao 2007. godine kada su poraženi od Milana.