LP: Real kaznio promašaje Bayerna i slavio u Munchenu

Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka između Bayern Munchena i Real Madrida, gosti su slavili rezultatom 1:2.

Gledatelji na Allianz Areni su gledali zanimljiv i neizvjestan dvoboj, a na kraju je pobjeda pripala gostima iz glavnog grada Španjolske.

U prvom poluvremenu gledali smo veliku borbu nogometnih “divova”, a Bayern je bio momčad koja je dominirala i stvarala više prilika. Prvi na utakmici zaprijetili su domaćini već u prvoj minuti, ali Muller nije uspio iskoristiti dodavanje Lewandowskog. Nakon toga vidjeli smo nekoliko poluprilika i s jedne i s druge strane, a prva prava sljedeća prilika bio je pogodak bavarskog velikana. U 28. minuti Joshua Kimmich bježi obrani Reala i postiže pogodak s desne strane kaznenog prostora. Dojam je kako je Navas mogao bolje reagirati na golu gostiju. Nakon toga nove dvije velike prilike za Bayern nisu iskoristili prvo Hummels, a zatim i Muller. I onda Real, kako to i obično radi, kažnjava promašene prilike protivnika i preko Marcela dolazi do izjednačenja u 44. minuti.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku Real je imao inicijalnu ofenzivu, ali ponovno prvu veliku priliku su imali domaćini. Ribery je odlično prošao po lijevoj strani te ubacio u peterac gdje ponovno malo kasni Muller i još jedna prilika Bavaraca ostaje neiskorištena. I onda odmah slijedi kazna, igrala se 57. minuta kada je pogrešku u obrani Bayerna iskoristio Marco Asensio i doveo “Kraljevski klub” u vodstvo. Prethodno je Asensiju sjajno asistirao Lucas Vasquez. Samo dvije minute poslije nova velika prilika za njemačku momčad, ali udarac Riberyja još jednom sjajno zaustavlja Navas. Isti igrač opasno prijeti i u 69. minuti, ponovno udarac Francuza ne nalazi put do mreže. Real još jednom dolazi do pogotka u 72. minuti, kada Modrić sjajno proigrava Ronalda, ali Portugalac se poslužio rukom i pogodak je poništen. Još jednu priliku u završnici za Bayern je imao Lewandovski, međutim ni Poljak nije bio precizan. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Real je ostvario veliku prednost uoči uzvrata.

Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real, dok je Mateo Kovačić igrao od 83. minute.