Bale: Čast je kada te povezuju sa Bayernom

Champions League 25. tra 201811:25 > 11:28
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Igrač Real Madrida Gareth Bale govorio je o predstojećoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Bayerna, nagađanjima da su Bavarci zainteresirani za njega, kao i o svom nekadašnjem treneru Carlu Ancelottiju.

Moguće je da će Gareth Bale prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka protiv Bayerna iz Munchena započeti na klupi. 28-godišnjak je 2013. godine uz odštetu od 101 milijun eura iz Tottenhama prešao u “kraljevski klub”, a u posljednje vrijeme nije prvi izbor trenera Zinedinea Zidanea.

Bale je u intervjuu za njemački “Sport Bild” rekao da ima veliko poštovanje prema aktualnom njemačkom prvaku.

Utakmice protiv Bayerna uvijek su teške za nas. Imaju vrlo jaku ekipu i velike igrače, koji su već osvojili mnogo toga. Kada se susretnu dvije ekipe tog kalibra, nikada se ne zna koji će biti krajnji ishod“, istaknuo je Bale.

Britanski “Mirror” je u siječnju pisao o navodom interesu Bayerna za Velšanina, a agencija koja ga zastupa “Stellar” otvorila je ured u Munchenu kako bi pojačala svoj utjecaj u Njemačkoj.

U nogometu nikada ne možeš reći:’Nikada’. Trenutno igram u Madridu i uživam u tome. Bayern ima fanstastičnu ekipu i oduvijek je bio jedan od najuspješnijih europskih klubova. Biti doveden u vezu s jednim takvim klubom je čast. Ipak, trenutno sam igrač Reala“, dodao je Bale.

S druge strane, jedan igrač Bayerna dovodi se u vezu sa Realom – Robert Lewandovski, a njegova želja da pređe na Pirinejski poluotok već je poznata upravi kluba iz Munchena.

Lewandovski svakako ima kvalitetu za Real. Jedan je od najboljih napadača svijeta, koji je kako u klubu, tako i u reprezentaciji, stroj za golove. Znamo koliko je bio opasan za nas u prošlosti. Sjajan je u realizaciji, morat ćemo ga držati na oku “, smatra momak rođen u Cardiffu.

Bale se na pobjedničko postolje elitnog europskog natjecanja popeo već nekoliko puta – 2014, 2016. i 2017. godine. Do prve titule LP došao je pod vodstvom trenera Carla Ancelottija, koji je početkom prošle sezone dobio otkaz u Munchenu.

Ancelotti je fanstastičan trener. Naravno da nemam uvid u ono što se događalo u Bayernu, ali nekada se događa da ekipa na početku sezone ne može pronaći pravi ritam. Izgleda da se to dogodilo Bayernu. Ipak, to ne govori o Ancelottiju kao o treneru. Toliko je trofeja osvojio u svojoj karijeri i siguran sam da će otići u neki drugi klub i tamo postići novi uspjeh. Kao netko ko je surađivao s njim, uopće ne sumnjam u to“, zaključio je Bale.