Klopp o Lovrenu: Hummels radio veće greške pa je klasa

Champions League 25. tra 201810:24 > 10:27
Chris Brunskill Getty Images Sport

Liverpool je u prvom susretu polufinala Lige prvaka savladao Romu 5:2, a pored oduševljenja navijača igrom Mohameda Salaha i Roberta Firmina, ponovo se za primljen prvi gol salva kritika srušila na leđa Dejana Lovrena.

Obrana Liverpoola nakon svakog susreta u kojem momčad primi bar jedan gol na tapeti je stručnjaka i “stručnjaka”. Kao i u utakmici protiv West Bromwich Albiona kada je nekoliko minuta nakon ulaska sa klupe skrivio pogodak protivnika, Dejan Lovren griješio je i u utorak navečer.

Jednu greška Roma nije iskoristila – Lovren je krajnje nesmotreno pokušao vratiti loptu u igru, a na nju je natrčao Schick, ali tada gola nije bilo.

Druga nije mogla proći nekažnjeno. Lovren je krivo procijenio let lopte, a Džeko je to iskoristio i pogodio za 5:1.

Treba svakako reći da je Lovren imao i odlične reakcije u ovom susretu, ali greške defanzivaca i golmana uvek su najbolnije i najpogubnije.

Ipak, Jurgen Klopp nije kritizirao svog stopera. Bar ne javno, premda je i sam naglasio da je jedna greška koštala ekipu primljenog gola. Štoviše, uporedio je Hrvata sa Matsom Hummelsom.

“Odigrali smo dobro oko 80 minuta. Bili smo dobri i u obrani, napravili smo praktično samo jednu grešku i Džeko je to iskoristio. To se događa, nema potrebe za kritikama. Sada će svi reći to je Dejan Lovren, svjetska klasa i kikser, ali greške prave i najveći nogometaši.To se konstantno ponavlja. Mats Hummels je radio još veće greške od njega, iskreno vam kažem, a sada je stoper svjetske klase”, rekao je Klopp nakon susreta.