Zidane: Branit ćemo titulu do smrti

Champions League 20. tra 201813:26 > 17:07
Getty Images Sport, Laurence Griffiths

Dvostruki uzastopni osvajač Lige prvaka Real na čelu s trenerom Zinedineom Zidaneom spreman je napraviti sve što je potrebno da status najboljeg u Europi opravda treću godinu zaredom.

U srijedu će Bayern iz Munchena i Real odigrati prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka. Ta dva kluba sastala su se prošle godine u četvrtfinalu, kada su Madriđani s ukupnih 6:3 prošli u sljedeću fazu natjecanja, da bi u finalu svladali Juventus. Na taj način su došli do druge uzastopne titule prvaka elitnog europskog natjecanja, a treće u prethodne četiri godine.

Ovogodišnja obrana titule je glavni prioritet Reala, a Zidane u tom povodu kaže:

Stigli smo do polufinala. Mnogo toga lijepog je iza nas. U formi smo. Branit ćemo svoju titulu do smrti“, samouvjereno je istaknuo Zidane.

Kraljevski klub nije briljirao na generalnoj probi prije susreta s Bavarcima – sa Athletic Bilbaom odigrao je nerješeno 1:1. Bez obzira na to, Zidane ne planira bitnije izmjene u treninzima.

Imamo još pet dana za pripremu za susret s Bayernom. Nećemo mijenjati nista“, dodao je Francuz.

Bavarci također djeluju u top formi. Nedavno je Bayer Leverkusen na svojoj koži osjetio lakoću Bayerna da zatrese protivničku mrežu –  nogometaši Bayerna su u polufinalnom susretu Kupa slavili sa 6:2.