SANJAMO LI? Bavarci ponovno protiv Reala!

Champions League 13. tra 201813:15 > 13:17
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Ždrijebom polufinala Lige prvaka odlučeno je kako će se ponovno sastati klubovi koji su u posljednjih desetak godina puno puta međusobno igrali. Bayern, čiji će novi trener i službeno biti Niko Kovač, ponovno će se sastati s Realom. Liverpool će igrati protiv Rome.

Prve utakmice polufinala su na programu 24. i 25. travnja, domaćini su Bayern i Liverpool. Uzvrati su u planu za 1. i 2. svibnja, a  finale Lige prvaka bit će u Kijevu 26. svibnja na Olimpijskom stadionu.

Parove polufinala je izvlačio legendarni nogometaš Andrej Ševčenko, a ždrijebu je prisustvovao i gradonačelnik Kijeva te bivši boksač Vitali Kličko.

Bayern i Real Madrid su imali dvomeč i prošle sezone kada su igrali u četvrtfinalu, a prošao je madridski klub. Sastajali su se i 2014. (Real slavio) te 2012. (Bayern), tada također u polufinalu! Za kraljevski klub ovo će biti osmo (!) uzastopno prisustvo u poluzavršnici LP.

S druge strane, bit će ovo prilika da se igrać ožujka u Premier League, Mohamed Salah, vrati u klub iz kojeg je došao u Liverpool.

Minhenski klub imat će priliku uzvratiti za prošlogodišnje ispadanje, a ovo će im biti 19. polufinale što Kupa prvaka, što Lige prvaka, trenutno su na omjeru 10-8.

Najviše sudjelovanja ima Real koji je na omjeru 15-13, Liverpool ima uvjerljivo najbolji skor (7-2), dok je Roma na jednom ali vrijednom nastupu (1-0).