Real u velikoj drami prošao u polufinale!

Champions League 11. tra 201822:29 > 22:31
Getty Image/ Valerio Pennicino

Juventus je bio na pragu senzacije u Madridu, ali kazneni udarac u 93. minuti donio je sreću Realu. U drugom susretu večeri, Bayern je prošao dalje nakon neriješenih 0:0 u minhenskom uzvratu.

Kakva utakmica u Madridu! Juventus je bio na pragu rijetko viđene senzacije, nakon 0:3 slavlja Reala prošlog tjedna u Torinu, prvak Italije odigrao je briljantnu utakmicu, hrabru, beskompromisnu i to im se isplatilo.

Mario Mandžukić bio je junak Juventusa u prvom poluvremenu, dva gotovo identična pogotka glavom, prvo nakon ubacivanja Khedire, drugi put asistent je bio Lichtsteiner. U nastavku dvoboja potpuni šok na Santiago Bernabeu kada nakon pogreške Navasa, Matuidi dovodi Juventus do vodstva od 3:0 pola sata prije kraja.

U trenucima kada se činilo da ćemo gledati produžetke, u posljednjim sekundama sudačke nadoknade, nakon povratne lopte Ronalda u peterac gostiju, Benatia blagim dodirom ruši Lucasa, a britanski sudac Michael Oliver pokazuje na bijelu točku! Jasno, reakcije igrača Juventusa bile su očekivane, bijes prema sucu, kulminacija je bila crveni karton Gianluigiju Buffonu, no odluka se nije promijenila. Zamijenio ga je Poljak Szczesny koji nije mogao zaustaviti precizan udarac Ronalda. Real je prošao u polufinale uz veliku sreću. Spomenimo i hrvatski dvojac u Realu, Luka Modrić igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.

U drugom susretu večeri Bayern je uz podosta problema obranio prednost 2:1 iz prvog susreta u Sevilli. Dvoboj na Allianz Areni prošao je bez pogodaka, a španjolski sastav dvoboj je završio s igračem manje nakon isključenja Corree u 92. minuti.