ANKETA Zašto Uefa odgađa postupak protiv Liverpoola?

Champions League 5. tra 201817:56 > 18:03
Shaun Botterill, Getty Images

Udruženje europskih nogometnih asocijacija (UEFA) pokrenulo je disciplinski postupak protiv Liverpoola zbog ispada njihovih navijača u kojemu je autobus s igračima i osobljem Cityja gađam raznim predmetima, pri čemu je stradalo vjetrobransko staklo...

O tome su među prvima mogli čitati pratitelji Sportkluba, a incident se dogodio uoči početka sinoćnje utakmice. Kao što je Uefa odmah i najavila, unatoč službenoj isprici kluba s Anfielda, protiv istoga će biti pokrenut disciplinski postupak, ali najprije je istragom potrebno utvrditi elemente i činjenice.

Na dnevnom redu će biti i slučaj paljenja baklji od strane Liverpoolovih navijača za vrijeme same utakmice, međutim, cijeli slučaj neće biti započet prije 31. svibnja, a tada će već završiti Liga prvaka.

Drugim riječima, Redsi će zbog delikventskog ponašanja svojih pristalica ispaštati tek sljedeće sezone, što se sigurno neće svidjeti ostalim sudionicima natjecanja, posebno klubu kojega Liverpool za protivnika dobije u polufinalu, ako uspije sačuvati 3:0 iz prve utakmice.