Spektakularni Ronaldo, Bayern osigurao prednost

Champions League 3. tra 201821:23 > 21:24
(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Cristiano Ronaldo postigao je dva pogotka pridodavši asistenciju u velikoj 3:0 pobjedi Reala u Torinu, dok je Bayern osigurao miran uzvrat pobjedom 2:1 u Sevilli.

Spektakularni Cristiano Ronaldo ponovno je oduševio nogometnu Europu nakon prave simultanke u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka protiv Juventusa. S dva pogotka, Ronaldo je srušio rekord Lige prvaka postigavši gol u deset uzastopnih utakmica.

Kao i u finalu prije godinu dana, Real je demolirao nemoćni Juventus koji je pao bez ispaljenog metka, a još je k tome i izgubio Paola Dybalu zbog crvenog kartona uslijed grube igre.

Ronaldo je već u trećoj minuti iskoristio ubacivanje Isca u šesnaesterac, te je jednim dodirom matirao Gianluigija Buffona na vratima Juventusa. Ronaldo je ponovno stupio na scenu u 64. minuti kada je iskoristio asistenciju Carvajala na briljantan način, prekrasnim škaricama. Sjajni Portugalac kompletirao je izvanrednu večer asistencijom kod trećeg gola, strijelac je bio Marcelo. Kod lošeg Juventusa, Mario Mandžukić igrao je do 70. minute kada ga je zamijenio Asamoah. Luka Modrić igrao je za Real do 82. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.

U drugom četvrtfinalnom dvoboju večeri, Bayern je prekinuo španjolsko prokletstvo pobjedom u Sevilli. Bavarci su iza sebe ostavili četiri godine šokova od strane španjolskih klubova, te su mirnom i koncentriranom igrom osigurali miran uzvrat u Munchenu.

Ipak, Sevilla je povela golom Sarabije u 34. minuti, da bi autogol Navasa vratio Bayern u igru tri minute kasnije. Pobjednosni pogodak za Bavarce postigao je Thiago Alcantara u 68. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su već idućeg tjedna.