LP: Repriza finala u Torinu, Bayern favorit u Sevilli

Champions League 3. tra 201818:18 > 18:25
Valerio Pennicino/Getty Images

Utorak donosi prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka, u Torinu sastaju se lanjski finalisti Juventus i Real Madrid, dok će Sevilla ugostiti Bayern.

Francois Nel/Getty Images

Repriza lanjskog finala večeras započinje u Torinu gdje će prvu četvrtfinalnu utakmicu odigrati Juventus i Real. Prije nešto više od godinu dana, Cardiff je dočekao finale Lige prvaka, a Real je svladao talijanskog prvaka s visokih 4:1. Madridski klub nada se osvojiti treći uzastopni naslov prvaka Europe, pogotovo jer više nemaju nikakve šanse osvojiti španjolsko prvenstvo. Ipak, trener Zinedine Zidane poziva na oprez: “Večerašnji susret nema nikakve veze s onim što se dogodilo prije deset mjeseci. Ovo je nova utakmica, ne smijemo se zavarati lažnim pretpostavkama.”

Trener Juventusa Maximilliano Allegri najprije je šokirao novinare odlukom kako na kraju sezone napušta talijanskog prvaka, a zatim je najavio utakmicu: “Cilj je pobijediti, a da ne primimo gol. To bi bio idealan početak ovog četvrtfinala, moramo se prisjetiti modela igre s prvog poluvremena u Cardiffu kada smo odlično parirali Realu.”

Juventusu u prilog ide sjajan domaći niz neporaženosti, naime pred svojim navijačima u Ligi prvaka nisu izgubili u 27 uzastopnih utakmica, posljednji poraz bilježe iz travnja 2013. godine protiv Bayerna.

Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Upravo su Bavarci glavni akteri drugog četvrtfinalnog dvoboja večeri. U Sevillu dolaze kao veliki favorit, već su osigurali novu titulu prvaka Njemačke, protekli vikend demolirali su Borussiju Dortmund s čak 6:0 pokazavši visoku razinu forme, a dolaze u goste momčadi koja nema niti približno jednak pedigre.

Ipak, jedna statistička činjenica ne ide u prilog njemačkom prvaku, naime u posljednje četiri godine završavali su svoj put u Ligi prvaka upravo protiv španjolskih klubova, a ukupno su poraženi pet puta u nizu na gostovanjima u Španjolskoj.

Važno je zabiti gol u gostima, jer Sevilla je odlična ekipa koja crpi energiju preko svojih sjajnih navijača. Očekuje nas itekako težak dvoboj“, oprezno govori krilni napadač Bavaraca, Arjen Robben.

S druge strane, Sevilla je neporažena u posljednjih jedanaest dvoboja s njemačkim klubovima na svom terenu, no obzirom da im je ovo prvi nastup u četvrtfinalu Lige prvaka, nalaze se na nepoznatom teritoriju.

Kada ste u ovakvom natjecanju, protivnik od vas zahtjeva visoku razinu mentalne i fizičke čvrstoće. No, sviđa mi se trenutak u kojem se nalazimo, igramo svaka tri dana i na to smo već navikli, vjerujem da smo zbog toga postali bolja momčad,” kazao je trener Seville, Vincenzo Montella.