LP: Bayern slavio i u Istanbulu, Turci nemoćni

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Munchenski Bayern je ukupnim rezultatom 8:1 izbacio Bešiktšaš u osmini finala Lige prvaka, budući da je i u uzvratnom susretu slavio sa 3:1.

Bavarci su nakon pobjede u prvom dvoboju (5:0), gotovo već prošli među najboljih osam, a u Istanbulu su samo potvrdili prolaz.

Gosti iz Munchena poveli su pogotkom Thiaga Alcantare, nakon odlične asistencije Mullera.

U prvoj minuti drugog poluvremena, prvak Njemačke vodio je 2:0, zaslugom branića domaćih, Gokana Gonula.

On je nespretnom intervencijom uspio savladati svog golmana, nakon što je Rafinha ubacio loptu u šesneasterac.

Bešiktaš je ipak uspio postići gol u ovom dvoboju, nakon što je iskusni napadač Wagner Love u 59. minuti iskoristio opuštenost Bayernove obrane i zatresao mrežu.

Bio je to prvi gol za Brazilca u Ligi prvaka poslije čak sedam godina.

Visoki napadač Sandro Wagner, koji je u 68. minuti zamijenio Roberta Lewandowskog, postigao je treći gol za Bayern.

Alaba je prošao po lijevoj strani, a 30-godišnji Wagner, koji se nedavno poslije deset godina vratio u munchenski tim, nije imao težak posao i poslao je loptu u nebranjeni dio gola.