LP: Sevilla šokirala United, Džeko presudio Šahtaru

Michael Regan Getty Images Sport

U uzvratnim utakmicama osmine finala Lige prvaka Roma je izbacila Šahtar, dok je Sevilla šokirala Old Trafford izbacivši Manchester United.

Nakon što je u Andaluziji prvi susret završen bez pogodaka, nogometaši Seville zasluženo su slavili na Old Traffordu rezultatom 1:2 i prošli dalje.

Jose Mourinho opet se odlučio prvenstveno bazirati na čuvanje vlasititog gola, a u napadu nisu pronalazi previše rješenja. Gosti iz Andaluzije bili su bolji u prvom poluvremenu, ali na kraju nije bilo pogodaka.

Ipak, u nastavku smo vidjeli čak tri, a potez utakmice napravio je gostujući trener Vicenzo Montella. Talijanski stručnjak u 72. minuti u igru uvodi Ben Yeddera, a ovaj u samo četiri minute rješava pitanje pobjednika. Prvo je u 74. minuti pogodio na asistenciju Sarabije, a četiri minute poslije povisuje vodstvo nakon dodavanja Corree. Pogodak nada za United postigao je Lukaku u 84. minuti, ali to je bilo sve što smo vidjeli od “Crvenih vragova”.

Sevilla je bila bolji protivnik u dvije utakmice i zasluženo prošla dalje.

Paolo Bruno Getty Images Sport

Nogometaši Rome slavili su na Olimpicu rezultatom 1:0 i nadoknadili poraz iz prvog dvoboja od 2:1. Zbog gola u gostima Talijani su prošli u četvrtfinale nakon 180 minuta velike borbe protiv ukrajinskog Šahtara.

Igrač odluke bio je Edin Džeko, koji je iskoristio asistenciju Strootmana i donio svojoj momčadi četvrtfinale Lige prvaka.

Treba napomenuti kako je ukrajinska momčad od 79. minute igrala s igračem manje zbog crvenog kartona Ordetsa.