"Zaslužili smo više u obje utakmice, ali to je Juve"

Catherine Ivill/Getty Images

Trener Tottenhema Mauricio Pochettino bio je razočaran, ali i ponosan na svoju momčad poslije ispadanja od Juventusa u osmini finala Lige prvaka.

Talijanski prvak je poslije remija u Torinu (2:2) slavio na Wembleyu i osigurao mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka.

“Za manje od tri minute napravili smo dvije velike pogreške u središnjoj zoni i primili dva gola. To je bio razlog našeg poraza. U obje utakmice smo zaslužili više. Ponosan sam na momčad. Do prvog gola Juventusa igrali smo fantastičan nogomet i dominirali na terenu,” rekao je Pochettino.

Argentinac je naveo da je poraz od Juventusa dio odrastanja njegove ekipe.

Naravno, vrlo smo razočarani rezultatom, ali nastavit ćemo dalje. Stvorili smo mnogo prilika i jasno je da smo zaslužili mnogo više. Nogomet je takav, morate postići pogodak više. Juventus je do našeg gola došao doslovno dva ili tri puta po utakmici, ali su nas kaznili za svaku pogrešku,”, istaknuo je Pochettino.

Golman engleske momčadi Hugo Lloris bio je fasciniran mentalnom snagom protivnika.

Juventus je otišao dalje zbog svog iskustva i klase. Ishod utakmice bio je riješen u roku od tri minute. Na kraju smo ih pritislnuli, pogodili i stativu, ali naši protivnici su na psihološkom planu jednostavno nevjerojatni. Oni su ostali mirni i susret priveli kraju,” dodao je Lloris.