LP: Real slavio i u Parizu, Liverpool prošao i s nulom

Champions League 6. ožu 201821:55 > 22:24
Matthias Hangst/Getty Images

Lopta Marca Asensia, ubačaj Lucasa Vazqueza i 12. pogodak ove sezone u Ligi prvaka za Cristiana Ronalda otklonili su sve dvojbe na Parku prinčeva početkom drugog dijela. Cavanijev pogodak dao lažnu nadu PSG-u, sve dok ga Casemiro nije poništio.

Trideset i prvi gol sezone, 117. ukupno u Ligi prvaka. Brojke i slova su to za Cristiana Ronalda, nakon još jedne timski izvojevane pobjede madridskog Reala u najelitnijem europskom nogometnom natjecanju. Ono što je momčad Zinedinea Zidanea napravila u 51. minuti zaslužuje svaki respekt. Iako su Parižani na svom stadionu imali pokoju priliku potkraj prvog dijela za eventualnu zanimljivost, iako su i zabili pogodak za 1:1 na dvadesetak minuta prije kraja, pobjednik je po načinu igre, vladanja na terenu i momentumu koji nije odstupao, bio poznat. A onda i stvarno, u 80. minuti kad je Casemiro postavio na konačnih 1:2.

Zapravo, po prilikama je u prvom dijelu bilo 2:2. Realu je pripao početak, Ramos i Benzema su mogli već ranije riješiti pitanje momčadi koja prolazi dalje, a onda su u smiraj prve dionice igre prijetili Di Maria i Mbappe. Bilo je jasno da Neymar više nedostaje PSG-u, no što Modrić i Kroos fale Realu. Edinsonu Cavaniju nije imao tko dodati loptu, a utakmica je trajala predugo da kraljevski klub nešto ne bi napravio. A napravio je puno, naročito u minutama u kojima se to od njega tražilo.

Dogodila se prva od takvih partitura u već spomenutoj, 51. minuti kad je u svom stilu, Marco Asensio jednom loptom izbacio sve dionike domaće obrane. Bio je polulijevo, gurnuo loptu kroz noge Daniju Alvesu, a ostatak Parižana vidno je ostavljen na krivoj nozi. Trebalo je samo da Lucas Vazquez ubaci, a da Cristiano Ronaldo glavom poentira pored nemoćnog Areole. Momak je dvaput skidao zicere gostima u prvom dijelu, ali ovoga nije mogao.

Nije španjolskoj momčadi smetala niti bučna podrška pariških navijača, kao niti dimne zavjese koje su se u nekoliko navrata prosipale po Parku prinčeva zbog korištenja pirotehničkih sredstava. Real je svoje napravio kontrolom utakmice u drugom dijelu, pa je i relativno energetski jak PSG polako padao na psihološkom planu. To je kulminiralo drugim žutim kartonom za Marca Verrattija u 66. minuti pa je domaćin susret završio s igračem manje.

Ipak, dogodio se i Parižanima gol, i to iz 71. minute kad je nakon flipera zabio Cavani. Dosta sretno, spretno, ali i za novu nadu igračima iz grada ljubavi i romantike. Bilo je dosta vremena, no trebalo je zabiti dva gola za produžetak. Protiv Reala je to ipak premalo. Još manje, kad je Casemiro 10 minuta prije kraja sve skupa potvrdio.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić započeo je susret i igrao do 71. minute, izašavši taman nakon primljenog gola njegove momčadi. Luka Modrić ostao je na klupi.

U drugom susretu večeri, onom odigranom na mitskom Anfieldu završilo je 0:0 između Liverpoola i Porta. To znači da je ostalo 5:0 za Redse nakon pobjede u prvom dvoboju odigranom na Dragau. Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za sastav Jurgena Kloppa koji se tako priključio Realu u četvrtfinalu Lige prvaka.