Glave Benzeme, Balea i cijelog Reala pod sjekirom PSG-a

Champions League 14. velj 201814:08 > 14:27
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Iako su među najplaćenijim nogometašima u Madridu, Gareth Bale i Karim Benzema bi se uskoro mogli naći na izlaznim vratima Reala. Za njihov status mogao bi biti presudan dvoboj s PSG-om u osmini finala Lige prvaka...

Prva utakmica igra se večeras u 20.45 minuta na Santiago Bernabeu i u teškoj konkurenciji vjerojatno je riječ o najatraktivnijom dvoboju onoga što Liga prvaka nudi u svojoj prvoj rundi kruga na ispadanje.

Sad ili nikad! Tim naslovom španjolski mediji jasno su dali do znanja da bi se Benzema i Bale mogli zabrinuti za svoj status na Benabeu. Iz uprave Reala gube strpljenje zbog njihovih loših izdanja ove sezone pa bi Velšanin i Francuz morali konačno odigrati na razini koja se od njih očekuje.

No, LP nije natjecanje koje leži Baleu otkako je došao u Real. Zapravo on je samo u prvoj sezoni imao uvjerljive partije, a tada je dao polovinu od ukupno 12 golova koliko je postigao kao igrač Madrida u Ligi prvaka. Prošle sezone je, recimo, u elitnom europskom natjecanju postigao samo dva gola i to oba protiv poljske Legije.

Što se tiče Benzeme njemu odgovara kada na ramenu nosi simbol LP. U utakmicama u ovom natjecanju on redovno trese mreže pa je tako do sada za devet sezona kao “madridista” postigao 41 pogodak!!

Karim međutim rijetko pogađa u knock-out fazi, a ono što je problem za Francuza ove sezone su općenito neuvjerljive partije u španjolskom prvenstvu. Postigao je samo dva gola, pa bi mu i te kako trebalo da večeras zatrese mrežu.

Susret s francuskim prvakom ima izuzetnu specifičnu težinu i za cijeli klub, s obzirom da Real više nije konkurent niti u jednom preostalom natjecanju, osim u onom u kojemu brani naslov.

S druge strane, bit će jako zanimljivo vidjeti kako će se ponašati Neymar, kojega su proteklih nekoliko dana španjolski mediji (prvenstveno Marca) vrlo agresivno dovodili u vezu sa skorašnjim prelaskom u ovaj klub!

Je li to bilo klasično sapunanje daske i “hibridni” rat, kojim se danas voli označavati sve… Ili zaista stoji nešto iza tih napisa.. Teško je reći, ali sigurni smo da će biti vrlo zanimljivo večeras u Ligi prvaka.