Fantastična večer u Ligi prvaka, naročito u Torinu

Champions League 13. velj 201822:26 > 22:44
Michael Regan/Getty Images

U prvim utakmicama osmine finala najjačeg klupskog natjecanja na svijetu viđena su po četiri pogotka u Torinu i Baselu. Ravnomjernije su bili raspoređeni na utakmici Juventusa i Tottenhama...

Nakon dvadeset minuta utakmica već je na obje bilo 2:0 za favorite. Juventus je, predvođen sjajno raspoloženim Gonzalom Higuainom, u osam minuta ozbiljno oštetio Tottenham, a desetak minuta više trebalo je Cityju da riješi posao u Švicarskoj.

Dapače, moćni Guardiolin stroj riješio je sva pitanja već u 23. minuti – Gündogan, Silva i Agüero su postigli tri gola i većina internet ratnika počela je zazivati budućeg prvaka engleske, a možda i šire, za milost!

U međuvremenu utakmica u Torinu tek je započinjala! Pred kraj prvog poluvremena, Harry Kane –  a tko drugi? – smanjio je, no u posljednjim trenucima dionice Higuain je dobio priliku postići hat-trick za prvih 45 minuta utakmice. No, promašio je jedanaesterac za 3:1, a devetnaest minuta prije kraja osvetilo se to Juventusu.

Moćnoj Staroj dami dogodilo se što joj se jako rijetko događa. Da ispuste dva gola prednosti! Eriksen je postigao lijep pogodak za 2:2 u 71. minuti i stavio točku na “i” sjajne utakmice, svi se oko toga slažu.

City je na kraju imao milosti, u preostalih 70-ak minuta utakmice postigli su samo jedan pogodak, ali jasno je da su već osigurali plasman u četvrtfinale. Takva teorije ne postoji po kojoj bi Basel nešto napravio na Ettihadu.

Uzvratne utakmice ovih četiriju klubova igraju se gotovo za mjesec dana, tek 7. ožujka.

Sutra su na rasporedu još dva susreta prve polovice osmine finala koja je na rasporedu ovog tjedna.

U Portu domaćin dočekuje Liverpool, a možda i dvoboj ove runde natjecanja, barem što se tiče zanimljivosti i glasina oko moguće Realove kupovine Neymara, odigrat će Madriđani i gostujući PSG!