Liverpool sedmicom do osmine finala, prošao i Šahtar!

Champions League 6. pro 201720:36 > 22:34
Alex Livesey/Getty Images

U Ligi prvaka Liverpool, Sevilla, Porto i Šahtar u osmini finala.

Nakon što su završena natjecanja po skupinama Lige prvaka doznali smo i posljednja četiri sudionika osmine finala, a to su Liverpool, Sevilla, Porto i Šahtar.

Liverpool je prolaskom potvrdio dominaciju engleskih klubova, pa ćemo prvi put u povijesti u osmini finala gledati pet ekipa iz jedne zemlje.

Crveni su doslovno demolirali Moskovljane. Poslije prvog pogotka na utakmici, koji je Coutinho postigao iz penala u petoj minuti uslijedila je kiša golova.

U skupini F Manchester City je osigurao plasman u osminu finala kao pobjednik skupine, a za drugo mjesto borili su se Šahtar i Napoli. Ukrajinci su uoči zadnjeg kola imali tri boda više i trebao im je barem bod protiv Cityja koji je u Ukrajinu doputovao u šarenom sastavu jer je Pepe Guardiola čuvao igrače za nedjeljni derbi protiv Uniteda. Šahtar je to iskoristio pobijedivši 2-1. Bernard (26) i Ismaily (33) su zabili za Šahtar, a Aguero iz kazne u dodanom vremenu.

U skupini G Bešiktaš je kolo prije kraja osigurao broj 1, a Monaco se oprostio od Europe. Za drugo mjesto borili su se Porto i RB Leipzig. Oba sastava su posljednjih 90 minuta dočekala sa po sedam bodova, no Portugalci su bili bolji u međusobnom susretu.

U okviru grupe H Tottenham i Real su slavili protiv APOEL i Dortmunda. Tottenham je bio bolji od Ciprana 3:0 i ostao na prvoj poziciji na kraju grupne faze, dok je Real bio bolji od Nijemaca u golijadi 3:2, uz gol Ronalda. Portugalac je ušao u povijest kao prvi igrač koji je bio strijelac u svih šest mečeva grupne faze. Dortmund je grupu završio na trećem mjestu, dok je APOEL ispao.